دوربین رادیوگرافی DigiMed - Prox بزرگنمایی تصویر

دوربین رادیوگرافی DigiMed - Prox

جدید

نا موجود


در صورت موجود بودن به من اطلاع بده

لطفاً برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید.
آیا از قیمت این محصول رضایت دارید؟
خیر

قابلیت مقایسه 5 محصول به طور همزمان

یکی از روش های سریع و دقیق تشخیص آبسه دندان، پوسیدگی دندان، نقایص فک و دندان و انواع ناهنجاری ها و آسیب های دیگر استفاده از دستگاه ها و دوربین های رادیوگرافی می باشد. دستگاه های رادیوگرافی در حیطه دندانپزشکی انواع مختلفی دارند که برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب "انواع رادیوگرافی دندانپزشکی" در مجله دندال را مطالعه نمائید.
                 

دوربین رادیوگرافی Prox ساخت کمپانی کره ایی DigiMed یکی از دستگاه های رادیوگرافی ایی می باشد که بواسطه دستی و قابل حمل بودن، کوچک بودن اندازه، طراحی ارگونومیک و وضوح بالای تصویر و داشتن صفحه نمایش بزرگ (LCD) در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

    

digimed - prox

                   

ساده بودن - قابلیت مانور بالا - توان کم - ارگونومیک بودن

                           

   

با استفاده از دستگاه پروکس و دستگاه های مشابه آن تصویر دقیقی از یک یا چند دندان و بافت های اطراف آن تهیه می شود. از آنجایی که این دوربین ها قادر به نشان دادن ضایعه های موجود در اطراف اپکس و با نوک ریشه هستند، به آنها دوربین رادیوگرافی پری اپیکال (Periapical Radiographic) نیز گفته می شود.
   

رادیوگرافی پری اپیکال شبیه به رادیوگرافی بایت وینگ است، با این تفاوت که این رادیوگرافی ساختار کامل هر دندان از تاج تا ریشه و قسمتی پایه ای که به فک متصل می شود (ماندیبل و ماگزیلا) را نشان می دهد.

            

در دوربین های رادیوگرافی کاتد موجود در تیوب اشعه ایکس (X-ray tube) ابر الکترونی ایجاد می کند و سپس با حرکت این پرتو الکترونی به سمت آند و برخورد آن به صفحه هدف (Target)، اشعه ایکس (X-ray) تولید می شود.

    

prox-digimed

     

در دوربین پروکس آند از نوع ثابت (Stationary) می باشد و به منظور افزایش وضوح تصویر و ایجاد منطقه کانونی موثر کوچکتر نسبت به منطقه کانونی واقعی با زاویه ۲۰ درجه نسبت به پرتو الکترون قرار گرفته است که این ثابت ماندن اندازه تارگت در کارایی آن برای پراکنده نمودن گرمای حاصل از انرژی جنبشی الکترون ها موثر می باشد.

      

digimed         

یکی دیگر از مزایای دوربین پروکس داشتن مولد انرژی با فرکانس بالا و پتانسیل ثابت است، مولد انرژی با گرم کردن فیلامان کاتد در ایجاد ابر الکترونی و ایجاد اختلاف پتانسیل بین کاتد و آند در جریان پرتو الکترونی موثر می باشد.

     

همچنین این دوربین فرکانس بالا، با ایجاد پتانسیل ثابت بین کاتد و آند (نوسان ولتاژ کمتر از ۱ درصد) باعث افزایش اشعه X تولید شده و کاهش فوتون های کم انرژی و در نتیجه کاهش دوز دریافتی بیمار شده است.

     

از فاکتورهای مهم در استفاده از این دوربین ها، مدت زمان اکسپوژر و قابلیت استفاده پیاپی از دستگاه (چرخه کار دستگاه) می باشد. دوربین پروکس به علت داشتن ولتاژ و جریان کم و همچنین داشتن سیستم خنک کننده کارآمد مانع از گرم شدن کاتد و آند و مدت زمان بسیار کم اکسپوژر می شود، بطوری که در صورت داشتن ۳ ساعت شارژ باتری، می توان ۱۰۰ اکسپوژر انجام داد.

       

استفاده از فیلم رادیوگرافی و همچنین سنسورهای دیجیتال برای این دوربین امکان پذیر می باشد و در اطراف تیوب اشعه ایکس پوشش سربی دو لایه قرار دارد که باعث افزایش ایمنی آن شده است.

       

یکی از نقاط قوت در طراحی این دوربین قابلیت نصب آن برروی یونیت و پایه های دندانپزشکی علاوه بر استفاده به صورت پرتابل و دستی می باشد.

       

digimed - prox

           

کشورکره جنوبی
نوع باتریDC 24V
مولد انرژیفرکانس بالا از نوع DC
ولتاژ تیوب۶۰ کیلوولت
جریان تیوب۲ میلی آمپر
نوع آندثابت
زاویه آند۲۰ درجه
ظرفیت گرمایی8.5Khu
اندازه منطقه کانونی۰/۸ میلی متر
زمان اکسپوژر۰/۰۱ الی ۱/۶ ثانیه
فیلترآلومینیوم ۱/۶ میلی متری
برقAC100~240V

کاتالوگ DigiMed - Prox

کاتالوگ دوربین رادیوگرافی پرتابل پروکس

کاتالوگ و مقاله (1.46M)

شما هم نظر خود را بنوسید!

دوربین رادیوگرافی DigiMed - Prox

دوربین رادیوگرافی DigiMed - Prox

بدون نیاز به ثبت نام

اگر سوال جدیدی در مورد این محصول دارید می توانید از طریق فرم زیر آنرا مطرح کنید!

*برای اطلاع از پاسخگویی به سوال
ارسال سوال