لیزر تمام بافت اربیوم Biolase - WaterLase iplus

لیزر اربیوم WaterLase iplus جدیدترین خلاقیت شرکت بیولیز است. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی Er,Cr:YSGG قابلیت کار برروی بافت نرم و سخت را فراهم نموده. ابعاد آن نسبت به دیگر تجهیزات دندانپزشکی عموماً بزرگتر است و از یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با قابلیت دخیره عملیات بهره می برد.

جزئیات بیشتر

جدید

لطفاً برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید.
آیا از قیمت این محصول رضایت دارید؟
خیر

قابلیت مقایسه 5 محصول به طور همزمان

تکنولوژی Er,Cr:YSGG:

Biolase در لیزرهای WaterLase خود از این تکنولوژی استفاده نموده. لیزرهایی که از این تکنولوژی بهره مند باشند طول موج ۲۷۸۰ نانومتر ساطع می کنند؛ آب و هیدروکسی آپاتیت (hydroxyapatite)  این طول موج را بسیار جذب می کنند، در نتیجه به علت وجود آب در بافت نرم (soft tissue) و هیدروکسی آپاتیت در بافت سخت (hard tissue)، شرایط کار با هر دو بافت (all tissue) ممکن است.

   

در بافت سخت به سادگی می توان عملیات تراش و برش دندان و استخوان را انجام داد؛ اما هنگام عملیات بر روی بافت نرم (soft tissue operations)، در مقایسه  بین لیزرهای تمام بافت (all tissue dental lasers) و لیزرهای مخصوص بافت نرم (soft tissue dental lasers)، فرآیندی که در این بافت اتفاق می افتد بسیار متفاوت است، زیرا در هنگام کار با لیزرهای اربیوم، ماده ای که حذف آن باعث برش بافت نرم   می شود آب است، در صورتی که در لیزر های مخصوص بافت نرم (soft tissue lasers)، برش بافت توسط حذف هموگلوبین و ملانین خون است، در نتیجه هنگام کار با لیزر های تمام بافت اربیوم (all tissue lasers) کنترل کمتری روی عملیات بافت نرم نسبت به لیزرهایی که فقط مخصوص بافت نرم هستند (soft tissue dental lasers) وجود دارد. 

  

biolase-waterlase iplus        

منابع تغذیه:

از آنجایی که این لیزر قدرت بالاتری نسبت به لیزر های بافت نرم دارد، منبع تامین کننده نیروی آن نیز باید قوی تر باشد؛ به همین دلیل این لیزر هنگام عملیات بایستی به برق متصل باشد و قابلیت کار به صورت شارژی را ندارد. همچنین برای تامین هوا و آب برای افشانه اطراف لیزر، دستگاه باید به کمپرسور هوا متصل باشد و مخزن آب آن مرتباً پر شود.

     

کاربرد:

بر خلاف برخی لیزرهای کوچک تر و عموماً لیزر های بافت نرم، این لیزر ها به علت طول موجشان خیلی از قابلیت ها مثل درمان درد و یا سفیدکنندگی دندان را ندارند، اما در حوضه جراحی و عملیات اصلی دندانپزشکی، قابلیت لیزرهای تمام بافت از تمامی لیزرهای دندانپزشکی دیگر، بیشتر است.
   

اگر بخواهیم ساده بگوییم، تفاوت مثل مقایسه یک وسیله همه کاره با یک وسیله تخصصی یک کاره است.

  

biolase-waterlas iplus     

قدرت:

حداکثر توان خروجی 10 وات را دارد.(می تواند به صورت ممتد یا پالسی باشد)

 

سری ها:

بر خلاف دیگر محصولات این شرکت، WaterLase از سری های یکبار مصرف استفاده نمی کند و برای عملیات مختلف سری های مخصوص آن عملیات را طراحی نموده تا بیشترین بازدهی را بتوان از لیزر گرفت.
   

biolase-waterlas iplus

     

از جمله این سری ها می توان به سری انحصاری شلیک دوار (Patented Radial Firing) این شرکت، مناسب برای کاربردهای پریو و اندو اشاره نمود. تمام سری ها بر روی هندپیس Contra-angle این دستگاه نصب می شوند. بنا به ادعای شرکت بیولیز این هندپیس در بین هندپیس های لیزرهای دندانپزشکی، کوچکترین اندازه را دارد.

       biolase-waterlas iplus

    

صفحه نمایش و هوش داخلی:

در قسمت جلو این دستگاه یک صفحه نمایش بزرگ و لمسی قرار گرفته که برای شما این امکان را فراهم می کند که با چند لمس ساده، به دقیق ترین تنظیمات در عملیات مورد نظر دست پیدا کنید. کاربر این لیزر قابلیت کنترل تمام پارامترها (حتی مقدار ترکیب آب و هوا، مدت زمان هر پالس لیزر، مقدار نور تابیده شده به محل عملیات و ...) را به سادگی دارد.

 

** نکته قابل ذکر دیگر این است که مقدار شاخص NODH برای این لیزر فقط ۵ سانتی متر است. (این مقدار برای لیزر Epic دیگر محصول همین شرکت ۴/۷ متر می باشد).

    

biolase-waterlas iplus  

"ویزیت های پر بازده تر، بهره وری بیشتر، راحتی بیشتر برای بیمار و فرصت های فراوان برای گسترش توانایی های مرکز دندانپزشکی شما تنها بخشی از مزایای ارائه شده توسط WaterLase iplus هستند. بهره وری در دندانپزشکی نیازمند ابزاری است که به شما اجازه دهد سریع کار کنید."

   

این ها جملاتی هستند که بیولیز در رابطه با این محصول خود شعار می دهد، اما آیا تهیه این محصول تا این حد سودآور است؟ پاسخ: بله! اگر به این فرآیند عمیقاً توجه کنیم، از آنجا که استفاده از تکنولوژی لیزر، نیاز به بی حسی را تقریباً به صفر رسانده دیگر زمان انتظار برای اثر کردن مواد بی حسی وجود ندارد؛ از طرفی چون برنامه های عملیات از قبل بر روی این دستگاه ذخیره شده اند، نیازی به اتلاف وقت برای تنظیم مجدد هر عملیات نداریم، در نتیجه زمان لازم برای هر بیمار کاهش می یابد و هر بیمار سریعتر معالجه می شود و بیش از قبل احساس راحتی می کند، در نتیجه ویزیت پر بازده تر است؛ از طرفی چون هر بیمار زمان کمتری از وقت کاری معالج را می گیرد، پس امکان ویزیت های بیشتری میسر می شود و این یعنی بهره وری بیشتر در کار کلینیک. اما این نکته را فراموش نکنیم که لیزرهای دندانپزشکی هنوز نتوانسته اند در یک عملیات، جایگزین ۱۰۰% ابزار مرسوم شوند و فقط ابزاری کمکی به حساب می آیند.

    

biolase-waterlas iplus

         
   

با خرید iLase، یک دوره آموزش رایگان (مورد تائیدیه WCLI) و خدمات دیگر در خارج از کشور به مشتریان ارائه می شود، اما متاسفانه به علت برخی محدودیت ها در کشورمان این خدمات رایگان برای مشتریان ایران قابل عرضه نیست.

     

اما چنانچه علاقه مند به ثبت نام در دوره های آموزشی لیزر در ایران باشید می توانید اطلاعاتی را بعد از کلیک بر روی عکس زیر کسب نمائید.
    

       
   

تهیه کننده: واحد نقد و بررسی و تحلیل دندال

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۹/۰۵

تاریخ آخرین ویرایش: ۱۳۹۵/۰۶/۲۳

شرکتBIOLASE
کشورایالات متحده آمریکا
درمان های پوستیندارد
قدرت خروجیحداکثر 10 وات
طول موج2780 نانومتر
نوع لیزراربیوم Er,Cr:YSGG
کلاس لیزر4
سری یکبار مصرفندارد
سری قابل تعویضدارد
NOHD5 سانتی متر
برش بافت نرمدارد
برش بافت سختدارد
سفید کنندگیندارد
هندپیس های متنوعمی توان تهیه نمود
درمان دردندارد
سیستم عامل-
قابلیت شارژ مجدد-
وزن34 کیلوگرم
پدال پابا سیم
باتریندارد
صفحه نمایشلمسی

Biolase - WaterLase User Guide

راهنمای استفاده از دستگاه WaterLase iPlus

کاتالوگ و مقاله (19.19M)

شما هم نظر خود را بنوسید!

لیزر تمام بافت اربیوم Biolase - WaterLase iplus

لیزر تمام بافت اربیوم Biolase - WaterLase iplus

لیزر اربیوم WaterLase iplus جدیدترین خلاقیت شرکت بیولیز است. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی Er,Cr:YSGG قابلیت کار برروی بافت نرم و سخت را فراهم نموده. ابعاد آن نسبت به دیگر تجهیزات دندانپزشکی عموماً بزرگتر است و از یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با قابلیت دخیره عملیات بهره می برد.

بدون نیاز به ثبت نام

اگر سوال جدیدی در مورد این محصول دارید می توانید از طریق فرم زیر آنرا مطرح کنید!

*برای اطلاع از پاسخگویی به سوال
ارسال سوال