ژل بی حسی موضعی (بنزوکایین 20%) - Master-Dent
ژل بی حسی موضعی (بنزوکایین 20%) - Master-Dent
ژل بی حسی موضعی (بنزوکایین 20%) - Master-Dent

ژل بی حسی موضعی (بنزوکائین 20%) - Master Dent

‎155,000 تومان
۲۹/۶ میلی لیتری
 
اضافه کردن به لیست علایق

  • 47-152
  • موجود
  • Free

Topical Anesthetic

     

  • ژل بی حسی موضعی بنزوکائین 20%
  • سریع الاثر و اثر طولانی مدت
  • عدم جذب توسط سیستم سیستماتیک
  • بنزوکائین باعث تسکین درد موقت، و بی حسی موضعی می شود.
  • مناسب برای کورتاژ لثه (Periodontal Curettage)، تزریق بی حسی برای افراد حساس، انجام پروفیلاکسی، رادیوگرافی داخل دهانی و قالبگیری
  • در چهار طعم آدامس، گیلاس، توت فرنگی، نعناع
  • 29.6 میلی لیتر

     

     

عوارض احتمالی بنزوکائین:

* اثر بی حس کننده های موضعی بر هموگلوبین

هموگلبین موجود در گلبول قرمز خون بصورت طبیعی به مقدار 2% به شکل مت هموگلبین موجود است. که در حالت مت هموگلوبین آهن در حالت فرو به شکل fe3+ فریک اکسید می شود. بنزوکائین باعث القای شکل مت هموگلوبین می شود. القای حالت مت هموگلوبین باعث Methemoglobinemia می شود که علائم آن درد قفسه سینه (مثل اسکیمی قلب) و ARDS (مثل هیپوکسی تنفسی) می باشد. 

در حالت Methemoglobinemia غلظت مت هموگلوبین 75%-19% تغییر می یابد که علائم آن سرگیجه و غش – سردرد – آشفتگی – ضعف و ناتوانی تنفسی می باشد و حالات اسکیمی قلب، که در این مورد می توان Methylene blue را به صورت وریدی به میزان 1 الی 2 میلی گرم در کیلوگرم تزریق کرد.

   
بنزوکائین به عنوان بی حس کننده غشاء مخاطی در مورد وارد کردن لوله به نای و برونوسکوپی نیز استفاده می شود. عموماً بنزوکائین به صورت ترکیبی در بی حس کننده های زیر وجود دارد، از جمله: اسپری هوریکائین (20%)، ستاکائین (%14)، مخلوطی از بنزوکائین (20% تا 40%) و کرم موضعی بنزوکائین که اثرات مذکور از 20 دقیقه تا 2 ساعت پس از مصرف ایجاد می شود. 

   

** با مصرف این فرآورده‌ احتمال بروز کهیر، خارش و تورم موضعی وجود دارد.

 

*** به گزارش خبرگزاری پزشکی ایران (ایرمنا): بر اساس اعلام متخصصان بهداشت و درمان و بیماران سازمان غذا و داروی آمریکا، گزارش هایی مبنی بر بروز مت هموگلوبینمیا و عوارض جانبی بالقوه کشنده ای ناشی از مصرف اسپری های بی حس کننده بنزوکائین که برای بی حس کردن دهان و حلق در طی اعمال پزشکی و یا استفاده از ژل ها یا محلول های بی حس کننده بنزوکائین که بدون نسخه در داروخانه ها فروخته می شود و برای کاهش درد در هنگام دندان درآوردن بچه ها و زخم های خورنده (بیماری جذام) و یا سوزش دهان و لثه استفاده می شود؛ دریافت شده است. لذا مصرف این نوع بی حس کننده ها در کودکان زیر دو سال توصیه نمی شود.

   
مت هموگلوبینمیا (سندرم کودکان آبی - اکسید شدن آهن موجود در هموگلوبین گلبول های قرمز) که بیماری بسیار نادر اما خطرناکی است.

   
در این حالت هموگلوبین اکسید شده نمی تواند اکسیژن را با خود حمل کند و در صورت عدم حضور اکسیژن، سلول های بدن ممکن است بمیرند و یا‌ پوست کبود شود. در افراد بالای یکسال، توانایی سریع تبدیل مت هموگلوبین به هموگلوبین وجود دارد و علارغم سطح بالای نیترات و نیتریت، مقدار متهموگلوبین در سلول های قرمز خون کمتر باقی می ماند. به هر حال در کودکان زیر شش ماه، سیستم آنزیمی آنها به دلیل عدم تکامل، توانایی کاهش مت هموگلوبین به هموگلوبین را ندارند و مت هموگلوبینمیا اتفاق میافتد. همچنین در افراد سالمند که به دلایلی سیستم آنزیمی آنها صدمه دیده ممکن است، همین اتفاق بیافتد.

مشخصات

شرکت
Dentonics
کشور
آمریکا

47-152

مشخصات

شرکت
Dentonics
کشور
آمریکا

منابع خاص

ean13
002878
upc
F4C2
محصول جدید

دانلود

Dentonics Products

دانلود (7.51M)

نظر کاربران

امتیاز 

1398-01-20

عالی

برای کنترل ترس و اضطراب در بیماران بزرگسال هم بسیار کاربردی هست.

امتیاز 

1397-09-08

کیفیت و قیمت خوب

برای داندانپزشکی اطفال بسیار کاربردی ولی برای بزرگسالان هم تاثیر خوبی دارد.

امتیاز 

1396-06-21

بی حسی قبل از تزریق

من از اين ژل با استفاده از گوش پاك كن يا سواپ داخل دهان در موضع هایی که میخوام با سر سوزن تزریق داشته باشم استفاده ميكنم كه رضايت بيمارام رو بالا ببرم.

نظر خود را بنویسید

ژل بی حسی موضعی (بنزوکائین 20%) - Master Dent

نظر خود را بنویسید

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

مطالب مرتبط در مرکز دانش