لوپ چشمی - PeriOptix

  ناموجود 

خلاصه اطلاعات

     

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لوپ چشمی PeriOptix و شرایط فروش آن لطفاً از گزینه "ثبت سفارش" استفاده نمائید.

          

 
موجود شد، مرا مطلع کن.

 • ناموجود
 • Free

   آپشن خرید اقساطی: *ویژه سبد خرید های 50 میلیون تومان به بالا

روش پرداخت: اقساط 6 ماهه

نوع تسویه: 35٪ نقد + 6 چک یک ماهه

پیش پرداخت: ‎0 تومان (35.00%)

تعداد قسط: 6

ارزش افزوده: ‎0 تومان

مبلغ هر قسط: ‎0 تومان

مابه التفاوت قیمت نقدی و اقساطی ‎0 تومان

قیمت تمام شده کالا: ‎0 تومان

بیشتر دندانپزشکان از دردهای مزمن گردن و کمر رنج می برند و این مشکل به دلیل مناسب نبودن حالت گردن و شانه ها در حین کار می باشد که این دردها می تواند موجب سردرد و مشکلات جدی تری نیز شود. یکی از وسایل مناسب برای حل این مشکل استفاده از لوپ چشمی (Ocular Loupe) یا لوپ دوچشمی (Binocular Loupe) است. در هنگام استفاده از لوپ چشمی با ارائه تصویر بزرگتر، شفاف و همگن، می توان بدن را به خصوص برای جراحی های طولانی مدت در وضعیت مناسبی قرار داد و اصول ارگونومیک را رعایت کرد.

            perioptix

      

   

فاکتورهای مهم برای انتخاب یک لوپ چشمی مناسب به شرح زیر می باشد که در ادامه باتوجه به لوپ های PeriOptix هر فاکتور توضیح داده خواهد شد:

 • بزرگنمایی
 • میدان دید
 • عمق دید
 • فاصله دید
 • رزولوشن (تفکیک پذیری)
 • واقعی بودن تصویر
 • آکروماتیک بودن
 • وزن
 • ضد آب بودن

    

    

تمامی لوپ های پری اپتیکس دارای وزن کم و ویژگی ضد آب هستند که این باعث کاهش خستگی چشمی و بدنی و همچنین افزایش کارایی لوپ، قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن آن و طول عمر حرفه ایی دندانپزشک می شود.

perioptix

لوپ های PeriOptix آمریکا دارای محدوده وسیعی از بزرگنمایی ۲/۳۵ الی ۳/۵ مناسب تمامی دندانپزشکان (در رشته های مختلف) و جوابگوی نیازها و سلایق مختلف می باشد. قدرت بزرگنمایی به معنی توانایی لوپ در بزرگ نشان دادن تصویر (نه وضوح تصویر) است. کمترین بزرگنمایی باعث ایجاد میدان دید وسیع و با افزایش بزرگنمایی، میدان دید کاهش می یابد اما در این بزرگنمایی جزئیات بیشتری قابل مشاهده می باشند.
       

perioptix         

عمق دید، عمق منطقه قابل تمرکز و مشاهده در زمان نگاه کردن با لوپ می باشد. میزان عمق دید به میزان نور موجود، طراحی چشمی (اپتیکال)، قدرت بزرگنمایی و توانایی چشم برای تمرکز وابسته می باشد.

اندازه عمق دید با بزرگنمایی و فاصله کاری رابطه مستقیم دارد. بطوری که در بزرگنمایی کم و فاصله دید طولانی، عمق دید بیشتر می باشد و بلعکس.

     

یکی دیگر از موارد مهم، قابلیت انتخاب ایده آل ترین فاصله دید یعنی فاصله چشم دندانپزشک تا محل کار در حالتی مناسب و وضعیت ارگونومیک می باشد. لوپ های پری اپتیکس در تمامی بزرگنمایی ها به جز بزرگنمایی 3.5x که دارای سه فاصله دید است، دارای چهار فاصله دید هستند. همچنین میدان دید علاوه بر میزان بزرگنمایی به فاصله دید نیز بستگی دارد و در فاصله دید طولانی تر، میدان دید و وسعت منطقه قابل مشاهده بیشتر خواهد بود.

   

perioptix    

تفکیک پذیری (Resolution) به معنی توانایی لوپ در جدا کردن اشکال نزدیک به یگدیگر و نشان دادن جزئیات با وضوح مناسب می باشد. تفکیک پذیری با دو فاکتور میدان دید و عمق دید در ارتباط است.

   

** در هنگام خرید، لوپ های مختلف را از طریق نگاه کردن به جزئیاتی که فقط با بزرگنمایی بالا قابل مشاهده هستند با یکدیگر مقایسه نمائید.

اولین نشانه از کیفیت پایین لوپ، تفکیک پذیری (رزولوشن) نامناسب، مشاهده خطای رنگی (Chromatic Aberration) و کروی (Spherical Aberration) می باشد.

    

perioptix     

عدم خطای رنگ که همان خصوصیت آکروماتیک بودن لوپ می باشد، به معنای توانایی مشاهده تمامی رنگ ها می باشد. اپتیک های نامناسب باعث انعکاس اشتباه طول موج های متفاوت و تغییر رنگ می شوند.

*** اولین رنگی که در طی خطای رنگ مشاهده می شود، رنگ آبی است. برای اطمینان از عدم خطای رنگ لوپ چشمی، می توانید به کاغذ سفیدی که خط های سیاه دارد، نگاه کنید و مشاهده هاله ایی از رنگ آبی اطراف خط های سیاه نشان دهنده وجود خطای رنگ و عدم کیفیت لوپ می باشد.

          

عدم خطای کروی (آستیگماتیسم) و واقعی بودن تصویر به معنی مشاهده یک خط صاف به صورت صاف و بدون انحنا می باشد. عدم صاف بودن تصویر مشاهده شده توسط لوپ چشمی، حاکی از خطای کروی لوپ است. در لوپ های بی کیفیت، تصویر به صورت کروی یا خم شده دیده می شود.

*** برای تشخیص کیفیت لوپ نگاه کردن به یک نمونه گراف بسیار کمک کننده می باشد و نگاه کردن به تصاویری با رنگ های پیچیده باعث گیج شدن شما می شود.

       

لوپ های PeriOptix با بهترین کیفیت توسط کمپانی DenMat در آمریکا تولید شده اند و دارای تمامی فاکتورهای ذکر شده می باشند و علاوه بر تائیده CE و تائیده مرکز کنترل کیفی محصولات پزشکی در آلمان، دارای تائیده کیفی لازم جهت توزیع در اروپا و آمریکا می باشند.

    

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از انتخاب لوپ چشمی، همانند انتخاب عینک طبی باید فاصله بین دو مرکز مردمک چشم (InterPupillary Distance - IPD) اندازه گیری شود و مرکز لنزها باتوجه به عدد بدست آمده، تنظیم گردد.

       

perioptix perioptix

          

تمامی لوپ های PeriOptix موجود در ایران برروی فریم آدیداس و Univet تعبیه شده اند و قابلیت تنظیم دسته عینک و گیره بینی دارند، همچنین یکی از مزایای آن امکان جایگزینی لنزهای طبی اختصاصی با لنزهای اصلی می باشد.

    

perioptix

   

در صورت تمایل برای خرید لوپ چشمی فلیپ آپ PeriOptix با فریم Air-X به لینک زیر مراجعه نمائید.
    

ورود به فروشگاه اینترنتی دندال

           

           

PeriOptix دارای دو مدل لوپ چشمی می باشد:
   

۱. لوپ های ثابت و یا Through The Lens (TTL) Loupe

   

perioptix     

در لوپ های چشمی TTL یا Front-mounted Loupe، چشمی (اپتیکال) براساس خصوصیاتی مانند فاصله مردمک، برای هر فرد تنظیم می شود. این لوپ ها دارای وزن کمتری هستند و بواسطه نزدیکتر بودن اپتیک به چشم، میدان دید بیشتری را به دندانپزشک ارائه می دهند.

        perioptix

* MicroLine Adivista TTL

  - فوق العاده سبک و وزنی در حدود ۳۶ گرم
  - دارای بزرگنمایی 2.35x
  - ۳۳% کوچکتر از لنزهای متداول

          

perioptix perioptix

            
    

perioptix

* TTL Custom

  - وزن سبک در حد ۳۸ گرم
  - دارای بزرگنمایی 3.1x
  - دارای بهترین زاویه انحراف

          perioptix

   

در صورت تمایل برای خرید لوپ چشمی PeriOptix - TTL به لینک زیر مراجعه نمائید.
         

ورود به فروشگاه اینترنتی دندال

   

              

۲. لوپ های متحرک و یا Flip up Loupe

   

perioptix      

در این نوع لوپ، قسمت چشمی (اپتیکال) به یک دسته متصل شده که قابلیت جابجایی آن را دارد و لوپ چشمی را برای هر فردی قابل تنظیم مجدد و استفاده می سازد. یکی از مزایای آن، امکان بالا بردن عینک در صورت عدم استفاده می باشد.

   

perioptix

* Panoramic Flip Up

  - وزنی در حدود ۵۸ گرم
  - دارای بزرگنمایی 2.5x و3x و 3.5x
  - دارای میدان دید وسیع
  - دارای تکنولوژی Optilock ----> دارای دو قفل مجزا برای تثبیت زاویه همگرایی هر چشم و یک دکمه برای تثبیت تنظیمات لنز بر اساس IPD فرد

    

perioptix    

   

در صورت تمایل برای خرید لوپ چشمی PeriOptix - Flip-Up به لینک زیر مراجعه نمائید.
       

ورود به فروشگاه اینترنتی دندال
               

         
        perioptix

    

* MicroLine Flip Up

  - کوچکترین و سبکترین لوپ متحرک موجود
  - ۳۳% کوچکتر از لنزهای متداول
  - دارای بزرگنمایی 2.35x
  - دارای میدان دید و کیفیت تصویر عالی
  - دارای تکنولوژی Optilock و قفل نمودن تنظیمات اعمال شده

    

perioptix     
            

perioptix   perioptix   perioptiz   perioptix

    

منبع:

سایت PeriOptix

   

لینک خرید انواع لوپ های چشمی PeriOptix

 رفرنس :

مشخصات

 • آمریکا

منابع خاص

محصول جدیدنظر شما در مورد این محصول

نظر خود را بنویسید

لوپ چشمی - PeriOptix

نظر خود را بنویسید