دستگاه رادیوگرافی پرتابل DigiMed - Prox

  ناموجود 
 
موجود شد، مرا مطلع کن.

 • ناموجود
 • Free

   آپشن خرید اقساطی: *ویژه سبد خرید های 50 میلیون تومان به بالا

روش پرداخت: اقساط 6 ماهه

نوع تسویه: 35٪ نقد + 6 چک یک ماهه

پیش پرداخت: ‎0 تومان (35.00%)

تعداد قسط: 6

ارزش افزوده: ‎0 تومان

مبلغ هر قسط: ‎0 تومان

مابه التفاوت قیمت نقدی و اقساطی ‎0 تومان

قیمت تمام شده کالا: ‎0 تومان

یکی از روش های سریع و دقیق تشخیص آبسه دندان، پوسیدگی دندان، نقایص فک و دندان و انواع ناهنجاری ها و آسیب های دیگر استفاده از دستگاه ها و دوربین های رادیوگرافی می باشد. دستگاه های رادیوگرافی در حیطه دندانپزشکی انواع مختلفی دارند که برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب "انواع رادیوگرافی دندانپزشکی" در مجله دندال را مطالعه نمائید.   

دوربین رادیوگرافی Prox ساخت کمپانی کره ایی DigiMed یکی از دستگاه های رادیوگرافی ایی می باشد که بواسطه دستی و قابل حمل بودن، کوچک بودن اندازه، طراحی ارگونومیک و وضوح بالای تصویر و داشتن صفحه نمایش بزرگ (LCD) در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

    

digimed - prox

ساده بودن - قابلیت مانور بالا - توان کم - ارگونومیک بودن

با استفاده از دستگاه پروکس و دستگاه های مشابه آن تصویر دقیقی از یک یا چند دندان و بافت های اطراف آن تهیه می شود. از آنجایی که این دوربین ها قادر به نشان دادن ضایعه های موجود در اطراف اپکس و با نوک ریشه هستند، به آنها دوربین رادیوگرافی پری اپیکال (Periapical Radiographic) نیز گفته می شود.

رادیوگرافی پری اپیکال شبیه به رادیوگرافی بایت وینگ است، با این تفاوت که این رادیوگرافی ساختار کامل هر دندان از تاج تا ریشه و قسمتی پایه ای که به فک متصل می شود (ماندیبل و ماگزیلا) را نشان می دهد.

در دوربین های رادیوگرافی کاتد موجود در تیوب اشعه ایکس (X-ray tube) ابر الکترونی ایجاد می کند و سپس با حرکت این پرتو الکترونی به سمت آند و برخورد آن به صفحه هدف (Target)، اشعه ایکس (X-ray) تولید می شود.

    

prox-digimed

در دوربین پروکس آند از نوع ثابت (Stationary) می باشد و به منظور افزایش وضوح تصویر و ایجاد منطقه کانونی موثر کوچکتر نسبت به منطقه کانونی واقعی با زاویه ۲۰ درجه نسبت به پرتو الکترون قرار گرفته است که این ثابت ماندن اندازه تارگت در کارایی آن برای پراکنده نمودن گرمای حاصل از انرژی جنبشی الکترون ها موثر می باشد.

digimed

یکی دیگر از مزایای دوربین پروکس داشتن مولد انرژی با فرکانس بالا و پتانسیل ثابت است، مولد انرژی با گرم کردن فیلامان کاتد در ایجاد ابر الکترونی و ایجاد اختلاف پتانسیل بین کاتد و آند در جریان پرتو الکترونی موثر می باشد.

همچنین این دوربین فرکانس بالا، با ایجاد پتانسیل ثابت بین کاتد و آند (نوسان ولتاژ کمتر از ۱ درصد) باعث افزایش اشعه X تولید شده و کاهش فوتون های کم انرژی و در نتیجه کاهش دوز دریافتی بیمار شده است.

از فاکتورهای مهم در استفاده از این دوربین ها، مدت زمان اکسپوژر و قابلیت استفاده پیاپی از دستگاه (چرخه کار دستگاه) می باشد. دوربین پروکس به علت داشتن ولتاژ و جریان کم و همچنین داشتن سیستم خنک کننده کارآمد مانع از گرم شدن کاتد و آند و مدت زمان بسیار کم اکسپوژر می شود، بطوری که در صورت داشتن ۳ ساعت شارژ باتری، می توان ۱۰۰ اکسپوژر انجام داد.

استفاده از فیلم رادیوگرافی و همچنین سنسورهای دیجیتال برای این دوربین امکان پذیر می باشد و در اطراف تیوب اشعه ایکس پوشش سربی دو لایه قرار دارد که باعث افزایش ایمنی آن شده است.

یکی از نقاط قوت در طراحی این دوربین قابلیت نصب آن برروی یونیت و پایه های دندانپزشکی علاوه بر استفاده به صورت پرتابل و دستی می باشد.

       

digimed - prox

           

    

تهیه کننده: واحد نقد و بررسی و تحلیل دندال

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۵رفرنس :

مشخصات

 • کره جنوبی
 • DC 24V
 • فرکانس بالا از نوع DC
 • 60 کیلو ولت
 • 2 میلی آمپر
 • ثابت
 • 20 درجه
 • 8.5Khu
 • 0.8 میلی متر
 • 0.01 الی 1.6 ثانیه
 • آلومینیوم 1.6 میلی متری
 • AC100~240V

منابع خاص

محصول جدیدکاتالوگ و فرم ها

نظر شما در مورد این محصول

نظر خود را بنویسید

دستگاه رادیوگرافی پرتابل DigiMed - Prox

نظر خود را بنویسید