مزایای ایمپرشن های دیجیتال در دندانپزشکی؛ برای کلوزآپ آماده اید؟!

زمان انتشار : 1397-08-15 11:38:54
گروه ها : نوآوری های دندانپزشکی Rss feed

مزایای ایمپرشن های دیجیتال در دندانپزشکی؛ برای کلوزآپ آماده اید؟!

  

  

   

  

ایمپرشن های دیجیتال نزدیک سه دهه است که وارد بازار شده اما به دلیل پایین بودن روند پذیرش، هنوز آنطور که باید و شاید، نتوانسته اند خود را نشان دهد! آیا وقت آن نرسیده که جایگاه شایسته تری را به آنها اختصاص دهیم؟

حدود سه دهه پیش، ایده هایی مطرح شد مبنی بر اینکه می توان از داخل حفره دهان تصاویری تهیه کرد تا روند رستوریشن های دندانی تسهیل شده و جایگزین یک سینی مملو از متریال گردد!

در دهه 1980 روند ایمپرشن های دیجیتالی کاملا تغییر کرد. زمانی که تکنولوژی سرعت گرفت، ابزار و وسایل کوچکتر شده و راحت تر در دهان بیمار جا شدند. همچنین اسکن های داخل دهان شکل بسیار جزئی تر و مفصل تری به خود گرفتند. اما علیرغم این پیشرفت های اعجاز آمیز، هنوز هم ایمپرشن های سنتی متداول تر و رایج تر از ایمپرشن های دیجیتال هستند! داستان چیست؟

  

Digital impressions

  

* دیجیتال، آینده است!

روش های قدیمی، متعلق به گذشته است. مثل تلویزیون های سیاه و سفید! و سرمایه گذاری در  تکنولوژی، چیزی نیست که ضرر به همراه داشته باشد! درمان های سریع تر، کارامدتر، دقیق تر، موفقیت آمیزتر، قابل پیش بینی تر و .... همه از مزایای تکنولوژی است. شاید تنها مشکلی که می تواند خریدار را پشیمان کند، عدم توانایی او در استفاده از دستگاه های دیجیتال باشد! که این موضوع نیز امروزه به لطف گسترش سیستم های ارتباطی و آموزش های مفید، خنده دار به نظر می رسد!

درمورد اسکنرها، باید گفت که آنها بسیار سریع تر و آسان تر از روش های قدیمی عمل می کنند. حذف پودر از  اکثر سیستم ها و همچنین روی کار آمدن اسکنرهای رنگی، تجربه بالینی و تخصصی کاربران را به حد چشمگیری بهبود داده است. ایمپرشن های دیجیتالی، برای تهیه کراون های single-unit بسیار دقیق هستند. در حال حاضر، اسکن های فول آرچ بازهم به سمت دقیق تر شدن حرکت رو به حرکت هستند و حتی در نواحی فاقد دندان و به منظور دنچرهای پارشیال، دست دندانپزشک را خالی نمی گذارند!

  

* بهبود تجربه بیمار

با وجود رواج روش های قدیمی، اما باید پذیرفت که با تغییر نسل و روی کار آمدن دندانپزشکانی که در کودکی سرگرم بازی های کامپیوتری بودند(!)، تا 20 سال آینده ایمپرشن های دیجیتال به طور کامل جایگزین خواهند شد. این روند شاید آهسته باشد، اما در حال رخ دادن است. باید پذیرفت که مزایای این روش ها، بیشتر از معایب آن ها بوده که یکی از مهم ترین این مزیت ها، بهبود تجربه بیمار محسوب می شود. یک مطالعه در تاریخ ژانویه 2018 و در Open Dentistry Journal نشان داد که 100 درصد بیماران، روش های دیجیتال را به پروسه های سنتی ترجیح می دهند! مسلماً این آمار را نمی توان به راحتی نادیده گرفت.

  

Digital impressions  

* بهبود ارتباطات

یکی دیگر از این مزایا، بهبود فوق العاده ارتباط میان دندانپزشک و لابراتواری است. امکان تهیه اسکن ها و تصاویر در چشم به هم زدن، انتقال آنها به لابراتواری و دریافت پاسخ های سریع تر، سرعت و کارایی روندهای درمان را افزایش داده که به تبع آن، بیماران راضی و خرسندی می بینیم!

 

 Digital impressions

  

* قابل پیش بینی بودن

امروزه به لطف همین سیستم های دیجیتال، لابراتواری ها می توانند به سرعت (حتی قبل از ساخته شدن هر مدل) مشکلات بالقوه و سرطان ها را تشخیص دهند. همچنین، امکان برنامه ریزی بهتر دندانپزشک برای هر کیس وجود دارد، تا آنجا که حتی قبل از اینکه تکنسین رستوریشن را بسازد، پلن درمانی دندانپزشک می تواند آماده باشد! این موضوع از دوباره کاری ها و ایجاد تأخیر در مراحل نهایی جلوگیری خواهد نمود. در واقع نتیجه همه چیز قبل از مراحل فیزیکی طراحی، با چند کلیک ساده دیده می شود و امکان تغییر و بهبود آن به راحتی وجود دارد. بنابراین علاوه بر صرفه جویی در زمان، آمار شکایات و نارضایتی های بیمار به شدت کاهش می یابد.

 

* مشارکت بیمار

در گذشته، دندانپزشک تصمیم می گرفت و بدون اینکه بتواند بیمار را از تصمیم خود و پلنی که برایش در نظر دارد آگاه کند، آن را اجرا می کرد. چرا که امکان انتقال تصمیم دندانپزشک به بیمار وجود نداشت اما امروز، همه چیز پیش چشم بیمار قرار می گیرد! او نتیجه درمان را به طور کامل، شفاف و واقع بینانه درک کرده و درموردش، با دندانپزشکان و تکنسین ها مشارکت می کند.

  

Digital impressions

* کیفیت!

شما می توانید دندان های بیمارتان را از دهان او بیرون بکشید و تا میزان 500 برابر آنها را بزرگ تر کنید! شگفت انگیز نیست؟! حال، دندان بزرگ شده را ذخیره کنید، جزئی ترین وقایع دهان را تحلیل کنید و بلافاصله لابراتوار را از تحلیل ها و تصمیم خود باخبر سازید!

  

* پایان ترس ها و استرس ها

همه کارشناسان معتقدند که تکنولوژی دریچه ای ایمن و بی خطر را به روی بیماران و پزشکان گشوده است. ترس از دندانپزشکی، در دل خیلی از افراد وجود دارد و آنها قرار نیست تغییر کنند!

دندانپزشکی، دندانپزشکی است! یونیت، یونیت است! اما پروسه های دیجیتالی شده، روش های فاقد بو و طعم های ناخوشایند، تجربه درد کمتر، کاهش زمان درمان، کاهش استرس دندانپزشک و بهبود اعتماد به نفس او در موفقیت روش های درمانی، همه و همه باعث کاهش ترس تدریجی بیمار خواهد شد و او به مرور زمان پی خواهد برد که رفتن به دندانپزشکی، ترس ندارد!

   

Digital impressions

  

* هزینه کنم یا نه؟ مساله این است!

یکی از دلایل مقاومت دندانپزشکان با ورود تکنولوژی به مطب، مسائل مالی و ترس از سرمایه گذاری است. به لطف تنوع برندها و مدل ها، قیمت تکنولوژی های جدید پس از ورود به بازار رو به کاهش می رود و از طرفی، مزایای ذکر شده کمک می کند که بازگشت سرمایه بسیار مطلوبی عاید گردد. بنابراین جای هیچ ترس و نگرانی وجود ندارد. آیا نمی خواهید برای متفاوت بودن، هزینه کنید؟!

  

Digital impressions

  

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

 

محصولات فروشگاه


 • - قالبگیری دیجیتال با اسکنرهای نسل سوم تریشیپ- تشخیص رنگ دندان ها با توانایی عکس برداری HD- دقیق ترین اسکنر دنیا که امکان ساخت روکش هایی با کیفیت فوق العاده را فراهم می سازد.           12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش بازرگانی نیشام آریانا همراه با یک سال شارژ نرم افزاری رایگان        فیلم معرفی و آموزش نحوه کار با اسکنر داخل دهانی 3Shape -...
  ساخت دانمارک
  ثبت سفارش

 •      فیلم معرفی و آموزش نحوه کار با اسکنر لابراتواری و نرم افزار 3shape - CAD  
  ساخت دانمارک
  ثبت سفارش

 •          مناسب برای تشخیص سرطان و ضایعات بافت نرم دهان کشور: آمریکا                                                                             فیلم آشنایی با اسکنر VELscope VX                برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اسکنر VELscope VX و شرایط فروش آن لطفاً از  گزینه "درخواست اطلاعات" استفاده نمائید.
  موجود
  درخواست اطلاعات

 •    اسکنر بدون لب تاپ ارائه می گردد و آپدیت نرم افزاری دستگاه به صورت کاملاً رایگان انجام می گیرد.        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آریا پردیس درمان        فیلم معرفی اسکنر داخل دهانی و قسمت CAD/CAM کمپانی Carestream
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 •    12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هودیان      دستگاه به همراه لپ تاپ، نرم افزار اسکن، تعیین مارجین و طراحی تحویل می گردد.          فیلم معرفی و کار با اسکنر داخل دهانی PlanScan       
  تحویل 5 ماهه
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.           12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد     فیلم معرفی اسکنر لابراتواری Ceramill 400 Plus  
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد       فیلم معرفی اسکنر لابراتواری Ceramill Map 400 Plus  
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

 •            12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هودیان    دستگاه به همراه نرم افزار اسکن تحویل می گردد و در صوت تمایل می توانید لپ تاپ را بطور جداگانه سفارش دهید.   فیلم معرفی و کار با اسکنر داخل دهانی PlanScan             لازم به ذکر است در صورت تمایل می توانید لپ تاپ مخصوص با پورت ThunderBolt را به قیمت 30 میلیون تومان نیز سفارش دهید....
  190,000,000 تومان
  تحویل یک ماهه

 • محتویات بسته: - 8 عدد پلیت سایز دو- 300 عدد روکش یکبارمصرف پلیت- کابل برق- کابل USB     24 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دوان تک طب      فیلم آشنایی با فسفرپلیت های Air Techniques و مزیت آنها     ** باتوجه به محدودیت شبکه الکترونیکی شاپرک برای پرداخت آنلاین (تا سقف 50 میلیون تومان)،‌ پرداخت کامل تنها به صورت فیش بانکی امکان پذیر بوده البته...
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • محتویات بسته: - 4 عدد پلیت سایز دو- 2 عدد پلیت سایز 0- روکش یکبارمصرف برای پلیت سایز 2 و 0- کابل برق- کابل USB- کابل شبکه- محفظه نگهدارنده پلیت ها- دانگل USB- سی دی آموزشی به زبان فارسی       12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آرین درمان پژوه      فیلم معرفی دستگاه فسفر پلیت FireCR  
  ساخت کره جنوبی
  ثبت سفارش

 •      فیلم تبلیغاتی میکروسکوپ دندانپزشکی Calipso  
  ساخت اکراین
  ثبت سفارش

 • اسکنر Condor به همراه لب تاپ با مشخصات زیر و نرم افزار رایگان ارائه می گردد. MSI GT72S 6QF Laptop Condor Linux Operating System GeForce GTX 980 Intel i7        24 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش کیان طب اطلس به همراه آپدیت و خدمات رایگان        فیلم معرفی و نحوه عملکرد اسکنر Condor
  تحویل 2 ماهه
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوید طب آپادانا
  ساخت ایتالیا
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوید طب آپادانا
  ساخت ایتالیا
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوید طب آپادانا
  ساخت ایتالیا
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوید طب آپادانا
  ساخت ایتالیا
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوآوران طب فردا
  موجود
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش پرتو طب کارمانیا
  ساخت فرانسه
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش پرتو طب کارمانیا
  ساخت فرانسه
  درخواست اطلاعات

 •       12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آبادیس طب امروز     
  بی سیم
  ثبت سفارش

 • 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش    فیلم معرفی کمپرسور Quattro
  6 یونیت
  درخواست اطلاعات

 • فیلم معرفی و نحوه عملکرد اسکنر داخل دهانی TruDef
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

این مطلب را به اشتراک بگذارید