هشت تکنولوژی جدید در عرصه پریودنتولوژی

زمان انتشار : 1397-02-23 11:34:15
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed , نوآوری های دندانپزشکی Rss feed

هشت تکنولوژی جدید در عرصه پریودنتولوژی

  

  

  

  

   

دندانپزشکی دیجیتال را شاید بتوان به عنوان هر گونه تکنولوژی دندانپزشکی یا ابزارها و دستگاه هایی که مولفه کنترل کامپیوتری یا دیجیتالی دارند (بر خلاف دستگاه هایی که صرفاً مکانیکی یا الکتریکی هستند) تعریف کرد. این تعریف گسترده میتواند از شناخته شده ترین حوزه دندانپزشکی دیجیتال یعنی CAD/CAM (ساخت و طراحی به کمک کامپیوتر) تا زمینه های شناخته نشده ای مانند دارو رسانی اکسید نیتروس، به کمک کامپیوتر در بر گیرد.در سال های اخیر، مجموعه قابل توجهی از تجهیزات دیجیتال با قیمت قابل قبول در دسترس دندانپزشکان زیبایی، دندانپزشکان عمومی و دندانپزشکان ایمپلنت و غیره قرار گرفته است. چنین پیشرفتی در فناوری های دندانپزشکی یافتن راه حل های مدرن را برای مشکلات رایج دندانی آسان تر کرده است.

در ادامه به شرح مختصر فناوری هایی می پردازیم که در حوزه پریودنتولوژی، کمک های ارزشمند و شایانی را به جامعه دندانپزشکی ارائه نموده اند:

  

پروب های الماسی:

پروب های الماسی ترکیبی از پروب های دستی و تکنولوژی جدید هستند. نوارهای سیاه آن به منظور حصول مزایای بصری برای کاربر بوده و تغییرات ترکیبات گوگرد را در سالکوس اندازه گیری می کند. این روش، اطلاعات بسیار زیادی را مضاف بر عمق سالکوس ارائه می دهد و همین گزارشات، دندانپزشکان را از مناطقی که نشانه وجود بیماری را دارند مطلع می کند، قبل از اینکه اتچمنت جینجیوال از بین برود و یا قبل از بروز هرگونه خونریزی. تشخیص سولفیدها روی زبان را می توان از دیگر قابلیت های این ابزار در نظر گرفت.

  

دوربین های داخل دهانی:

 تصمیم گیری های دقیق و صحیح در درمان های دندانپزشکی و اجرای مناسب روش های مختلف، در درجه اول نیازمند دید بدون اشتباه مناطق مربوطه است. دوربین های داخل دهانی به همین منظور ساخته شده اند و علاوه بر این، در ارائه مطالب آموزشی به بیمار درمورد مراقبت های بهداشتی دهان و دندان کمک شایانی کند.

  

دیاگنودنت، تشخیص پوسیدگی با استفاده از لیزر:

دیاگنودنت پیشرفته ترین وسیله تشخیص پوسیدگی در حال حاضر می باشد که با تابش نور ایمن لیزر به درون دندان هر گونه پوسیدگی پنهان در لایه های درونی دندان را آشکار می کند و حتی شدت آن را با عدد نشان می دهد.این وسیله که انقلابی در زمینه تشخیص پوسیدگی های دندان ایجاد نموده، قادر است کوچک ترین پوسیدگی های موجود را در ابتدایی ترین مراحل تشکیل شناسایی کرده و امکان انجام درمان به موقع را برای دندان پزشک فراهم کند. استفاده از انرژی نوری به جای اشعه ایکس، دیاگنودنت را به یک روش ایمن و مطمئن تبدیل کرده است.

  

اسکن ها:

اسکن ها، نرم افزارهای پیشرفته دیجیتالی هستند که به شناسایی آسیب های احتمالی و در شرف اتفاق کمک کرده و قدرت تصمیم بیشتری به دندانپزشک می بخشد. کاهش نیازبه ویزیت های چندجلسه ای، افزایش اطلاعات و آگاهی بیماران از اکلوژن و کمک به مهارت دندانپزشک از  طریق از بین بردن عوامل مخرب، سایر مزایایی هستند که اسکن ها با خود به عرصه دندانپزشکی آورده اند.

  

بیوپرینترها:

طراحی با کامپیوتر، تولید با کامپیوتر! زیست پرینترها سازه های عجیبی هستند که اجازه تولید بافت های بدن را به انسان داده اند! تحقیقات جدید بر ساخت دندانهایی متمرکز هستند که بتوان طی آن، مواد شیمیایی ضدپوسیدگی بیشتری را در ساختار دندان جای داد: ظهور معجزه در دندانپزشکی!

  

لیزرهای کربن دی اکسید:

این فناوری، نیاز به چاقوی جراحی را برای برش بافت نرم و سخت از میان برداشته است. لیزرهای کربن دی اکسید با انسداد رگ های خونی کوچک، جهت پروسه های  لاپاروسکوپی، آندوسکوپی و درمان بیماریهای پوستی کاربرد دارند. کاربرد این دستگاه ها در دندانپزشکی نیز، باعث به حداقل رساندن خونریزی، عدم نیاز به بی حسی و در نهایت کاهش درد و رضایت بیماران شده است. برداشتن فیبروما، بیوپسی بافت نرم و تریمینگ لثه، از جمله مواردی هستند که با لیزرهای کربن دی اکسید محقق می شوند.

  

تشخیص پوسیدگی با استفاده از نور فلورسنت:

این روش ها، به دندانپزشک اجازه می دهد که پوسیدگی های دندانی را با استفاده از نور فلورسنت تشخیص دهد و وجود یا عدم وجود پوسیدگی را با اطمینان بالا تعیین نماید. همچنین تشخیص شدت و نوع پوسیدگی، از قابلیت های روش های دیجیتال است.

  

رادیوگرافی مخروطی توموگرافی کامپیوتری (Cone Beam CT / CBCT Scanning)

این روش تصویربرداری پیش از جراحی، بیشتر در زمینه کاشت ایمپلنت به کار می آید و درمان های ایمپلنت را با موفقیت های زیادی روبرو کرده است. افزایش دقت و قدرت پیش بینی، از مزایای استفاده از این تکنولوژی است. تهیه تصاویر سه بعدی از آناتومی فک و دهان و استفاده از همین تصاویر برای تهیه راهنماهای جراحی ایمپلنت، از پرکاربردترین مصارف این فناوری است.

دندانپزشکی دیجیتال اگر به درستی به کار گرفته شود و با آموزش کامل همراه باشد، بازگشت سرمایه در آن عالی خواهد بود. علاوه بر این لذت کار دندانپزشکی را افزایش می دهد و درمان و مراقبت بهتری برای بیمار به عمل خواهد آمد. آینده دندانپزشکی بسیار روشن است... جا نماندن از پیشرفت هایی که با سرعت نور در این عرصه اتفاق می افتد، آگاهی از آنها و آموزش به موقع، راز برتر بودن از بقیه است.....

  

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

  

محصولات فروشگاه


 • محتویات جعبه:دستگاه iLase پایه شارژر iLase ۲ عدد باتری شارژی لیتیومی ۲ عدد رویه دستگاه که در صورت نیاز تعویض شود. ۲ عدد گریپ رویه که در صورت نیاز تعویض شود. ۱ بسته سری با سایز های مختلف بسته آماده سازی نوک سری ۳ عدد عینک محافظ (مخصوص این طول موج) دفترچه راهنمای کاربر     12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش بازرگانی نیشام آریانا...
  ساخت آمریکا
  ثبت سفارش

 • به همراه این این دستگاه، یک عدد دستگاه لیزر دیود بایولیز مدل iLase به صورت رایگان عرضه می گردد.       12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش بازرگانی نیشام آریانا    * دستگاه توسط تکنسین مربوطه در محل نصب و آموزشات لازم طی یک جلسه 3 الی 4 ساعته ارائه می گردد.    تحویل ده روز کاری
  ساخت آمریکا
  ثبت سفارش

 • لیزر اربیوم Pluser محصول شناخته شده شرکت ایتالیایی Dr.Smile است که با استفاده از تکنولوژی Er:YAG علاوه بر قابلیت کار با بافت نرم و سخت، امکان انجام عملیات ترمیم پوست را نیز دارد. همچنین یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با سیستم عامل اندروید و قابلیت اتصال به اینترنت، راحت ترین شرایط کاری را برای کاربر فراهم نموده است.
  2 نظر
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • وایزر یک دستگاه لیزر دیودی با طراحی و ساخت شرکت ایتالیایی Dr.smile است که با حداکثر قدرت ۱۶ وات قابلیت انجام عملیات جراحی بافت نرم، سفید کنندگی و درمان درد را دارد. می توان گفت جای خالی آن در دندانپزشکی ها خیلی احساس نمی شود اما حضور آن، راندمان و بازدهی را به مقدار زیادی افزایش می دهد، همچنین عملیات برای بیمار و پزشک راحت تر طی می شود.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • کمپانی QuickLase یکی از تولیدکنندگان مشهور و شناخته شده در بریتانیا و جهان در حیطه دستگاه های لیزر و بلیچینگ و تنها سازنده دستگاه های لیزر Dual در دنیا (در حال حاضر) می باشد. QuickLase با هدف جلب رضایت دندانپزشکان و بیماران از جدیدترین تکنولوژی های دنیا در دستگاه های مقرون به صرفه خود استفاده کرده و برای همه لبخندی خوش و سفید به ارمغان آورده است....
  ساخت بریتانیا
  درخواست اطلاعات

 • - قالبگیری دیجیتال با اسکنرهای نسل سوم تریشیپ- تشخیص رنگ دندان ها با توانایی عکس برداری HD- دقیق ترین اسکنر دنیا که امکان ساخت روکش هایی با کیفیت فوق العاده را فراهم می سازد.           12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش بازرگانی نیشام آریانا همراه با یک سال شارژ نرم افزاری رایگان        فیلم معرفی و آموزش نحوه کار با اسکنر داخل دهانی 3Shape -...
  ساخت دانمارک
  ثبت سفارش

 •            12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش شیک طب پرشیا      
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •     فیلم معرفی و آموزش نحوه کار با اسکنر لابراتواری و نرم افزار 3shape - CAD  
  ساخت دانمارک
  ثبت سفارش

 • موجود
  ثبت سفارش

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش درسان طب پارس                    فیلم معرفی و نحوه عملکرد دستگاه تزریق بدون درد ICT Injection SE          
  3,924,000 تومان
  ساخت کره جنوبی
  ثبت سفارش

 •      12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آریا پردیس درمان     این دستگاه با سنسور سایز 1 و بدون لب تاپ ارائه می گردد.
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد      فیلم معرفی اسکنر لابراتواری Ceramill Map 400 Plus  
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.              12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.               12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد      فیلم معرفی دستگاه میلینگ Ceramill Mikro IC  
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

این مطلب را به اشتراک بگذارید