نگاهی به 5 تکنولوژی برتری که دنیای دندانپزشکی را تغییر داده است

زمان انتشار : 1397-04-10 10:26:02
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed , نوآوری های دندانپزشکی Rss feed

نگاهی به 5 تکنولوژی برتری که دنیای دندانپزشکی را تغییر داده است

  

  

   

  

تکنولوژی، عامل انقلابی و تحول آفرینی است که به خصوص در دو دهه اخیر، تأثیری بس شگفت و غیرقابل انکار بر تمام عرصه های پزشکی و دندانپزشکی داشته است. تکنولوژی، تجربه درمان را برای هم کادر درمان و هم بیماران بسیار خوشایند نموده و نتایج متفاوتی به بار آورده است. در ادامه به 5 نمونه از کاربردهای دنیای پیچیده فناوری که همه چیز را ساده کرده، اشاره خواهد شد.

  

* پرونده های سلامتی الکترونیک (EHR)

EHR نسخه ای دیجیتال از پرونده سلامتی بیمار است که اطلاعات را به صورت فوری و امن در اختیار کاربر قرار می دهد. این نسخه، با در بر داشتن تاریخچه کاملی از وضعیت سلامت و سوابق پزشکی بیمار، تشخیص های قبلی، داروهای تجویز شده، احتمال آلرژی، تصاویر رادیولوژی، نتایج آزمایشات و هزاران اطلاعات مفید دیگر، در عرض چند ثانیه دریچه ای گسترده را در اختیار کاربر قرار می دهد. نتیجه مهم این است: صرفه جویی در زمان. عنصر ارزشمندی که اینروزها به عنوان کمیاب ترین و قدرتمندترین فاکتور در پروسه های درمانی نقش پررنگی را ایفا می کند. یادداشت های الکترونیک و نمودارها، تصاویر، رادیوگرافی و ... زمینه را برای تسهیل امور فراهم کرده و گردش کاری ساده تر و کارامدتر به روندهای درمانی اهدا نموده است. امکان به اشتراک گذاری دستاوردهای هر مرحله از درمان و دیتاهای قبلی، یکی از مهم ترین جنبه های کمک کننده EHR محسوب می شود.

  

tecnology in dentistry

  

* لوپ ها و هدلایت های LED

محصولاتی از این قبیل، خود در سایه فناوری متولد شده اند و همگی یک هدف را دنبال می کنند: دید بهتر، که منجر به درمان بهتر خواهد شد. هدلایت ها و لوپ ها، روز به روز کوچکتر، مجهزتر و کاراتر می شوند تا به کادر درمان کمک کنند که همه چیز را واضح و کامل ببینند! امروزه شما می توانید به لطف باتری های پیشرفته، یک روز کامل را با آنها بگذرانید و لذت ببرید!

  

tecnology in dentistry

  

* دوربین های داخل دهانی و دیجیتال

ثبت تصاویر دیجیتال با کیفیت عالی، بخش بزرگی از تاثیر فناوری بر زمینه های دندانپزشکی و پزشکی را تشکیل می دهد. تصاویر، ابزاری ایده آل برای برنامه های آموزشی و همچنین در جریان قرار دادن بیمار از مرحله به مرحله پروسه درمان است. ادغام تصاویر دیجیتال و پرونده های الکترونیک، راه را جهت برقراری ارتباطات میان اعضای پراکنده درمان از قبیل لابراتواری ها و تکنسین ها هموار می سازد. تنظیمات، لحظه به لحظه ساده تر می شوند و دستگاه ها جمع و جورتر!

  

tecnology in dentistry

* رادیوگرافی دیجیتال

ساده، قابل پیش بینی، محول و شگفت انگیز!

از حذف مواد شیمیایی گرفته تا لذت استفاده از سنسورهای دیجیتال و امکان رویت همه چیز در یک مانیتور بزرگ، دستاوردهای ارزشمند رادیوگرافی دیجیتال هستند. چه کسی منکر این است که تشخیص مشکلات و ناهنجاری های بالقوه در همان مراحل ابتدایی، درصد قابل توجهی از مشکلات آتی را خنثی می کند؟

  

Digital dental    

* اسکنرهای دیجیتال

اسکن ها دیجیتال، در زمره جدیدترین خدماتی قرار دارند که تکنولوژی به عرصه های درانی ارائه داده است. ترکیب اسکنرها با رادیوگرافی، قابلیت پیش بینی را بیش از هر زمانی افزایش داده و علاوه بر این، امکان مستندسازی و پیگیری مشکلاتی همچون شکایات را بهبود بخشیده است. اسکن ها در زمینه هایی همچون ارتودنسی، ایمپلنت، کراون و بریج بسیار کارا و مفید عمل می کنند و برنامه ریزی درمان و ارتباطات را تسهیل بخشیده است.

  

Digital scanning 

    

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

  

محصولات فروشگاه


 • ساخت آمریکا
  ثبت سفارش

 • 1 نظر
  ساخت آمریکا
  ثبت سفارش

 •      بسته به شرایط خرید و قیمت ارز، قیمت این محصول متغیر می باشد.           دارای 24 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش کوشا فن پارس           فیلم معرفی و آموزش نحوه کار با اسکنر داخل دهانی 3Shape - Trios
  ساخت دانمارک
  ثبت سفارش

 •      12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آپادانا تک
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •          مناسب برای تشخیص سرطان و ضایعات بافت نرم دهان کشور: آمریکا                                                                             فیلم آشنایی با اسکنر VELscope VX                برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اسکنر VELscope VX و شرایط فروش آن لطفاً از  گزینه "درخواست اطلاعات" استفاده نمائید.
  موجود
  درخواست اطلاعات

 •            برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لوپ چشمی Opt-on و شرایط فروش آن لطفاً از گزینه "ثبت سفارش" استفاده نمائید.             فیلم معرفی و آموزش نحوه استفاده از لوپ چشمی Opt-on
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 • تحویل ۵۰ روزه
  ثبت سفارش

 •      12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آریا پردیس درمان     این دستگاه با سنسور سایز 1 و بدون لب تاپ ارائه می گردد.
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 •    اسکنر بدون لب تاپ ارائه می گردد و آپدیت نرم افزاری دستگاه به صورت کاملاً رایگان انجام می گیرد.        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آریا پردیس درمان        فیلم معرفی اسکنر داخل دهانی و قسمت CAD/CAM کمپانی Carestream
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آبنوس نکوپرداز      فیلم معرفی و نحوه عملکرد دوربین های داخل دهانی Whicam Stroy3 CS                                                               
  ساخت کره جنوبی
  ثبت سفارش

 •  12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آبنوس نکوپرداز        
  4,905,000 تومان
  ساخت کره جنوبی
  ثبت سفارش

 •        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آبنوس نکوپرداز        
  ساخت کره جنوبی
  ثبت سفارش

 •      24 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش کلان طب     کلیپ دمو و معرفی سنسور رادیوگرافی دیجیتال SuniRay2    سنسور این دستگاه با دو سایز 1 و 2 و بدون لب تاپ ارائه می گردد.      
  19,700,000 تومان
  تحویل 45 روزه
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.           12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد     فیلم معرفی اسکنر لابراتواری Ceramill 400 Plus  
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

 •      باتوجه به نوسانات ارز، قیمت دستگاه متغیر می باشد.        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آداک راد       فیلم معرفی اسکنر لابراتواری Ceramill Map 400 Plus  
  ساخت اتریش
  ثبت سفارش

 •      12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آپادانا تک       فیلم معرفی سنسور رادیوگرافی پرتابل  X-Pod    این دستگاه با سنسور سایز 1 ارائه می گردد.
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •       12 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش آرین درمان پژوه
  تحویل 3 ماهه
  ثبت سفارش

 • برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لوپ چشمی HR و شرایط فروش آن لطفاً از گزینه "ثبت سفارش" استفاده نمائید.        5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش مدیسا طب درمان       فیلم راهنمای استفاده از لوپ Heine و نصب لایت برروی آن            باتوجه به نوسات نرخ ارز، قیمت درج شده برای این محصول  متغیر می باشد.
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 •     5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش مدیسا طب درمان       فیلم راهنمای استفاده از لوپ Heine و نصب لایت برروی آن           
  13,080,000 تومان
  ساخت آلمان
  ثبت سفارش

 •      24 ماه گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش کلان طب    این دستگاه با سنسور سایز 2 و بدون لب تاپ ارائه می گردد.      
  15,500,000 تومان
  ساخت آمریکا
  ثبت سفارش

 • اسکنر Condor به همراه لب تاپ با مشخصات زیر و نرم افزار رایگان ارائه می گردد. MSI GT72S 6QF Laptop Condor Linux Operating System GeForce GTX 980 Intel i7        24 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش کیان طب اطلس به همراه آپدیت و خدمات رایگان        فیلم معرفی و نحوه عملکرد اسکنر Condor
  تحویل 2 ماهه
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوید طب آپادانا
  ساخت ایتالیا
  درخواست اطلاعات

 •      12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نوآوران طب فردا
  موجود
  درخواست اطلاعات

 •        12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آپادانا تک        
  نا موجود
  درخواست اطلاعات

 •  12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش آرین درمان پژوه    فیلم معرفی و نحوه عملکرد دستگاه رادیوگرافی PaX-i Insight    
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

این مطلب را به اشتراک بگذارید