چرا به لیزر دیودی در مطبتان نیاز دارید؟

زمان انتشار : 1396-08-24 08:00:18
گروه ها : اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed , نوآوری های دندانپزشکی Rss feed

چرا به لیزر دیودی در مطبتان نیاز دارید؟

  

  

  

   

لیزرها، مدت زیادی است که میهمان مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی هستند اما تنها در چند سال اخیر، پیشرفت های بسیار زیادی در قابلیت های آنها صورت گرفته است و در راستای کمک به کار دندانپزشک و بهبود بیمار، گام های عریضی برداشته اند.

 

diode laser

  

در ساده ترین تعریف از لیزرها، می توان آنها را ماشین هایی در نظر گرفت که نوعی اشعه را در یک طول موج خاص منتشر می کنند. لیزرهای دیودی، از نوعی تراشه کوچک بهره می برند، بسیار شبیه به چیزی که در لامپ های LED بکار رفته است. با برقراری جریان الکتریکی، نور با طول موج معین از دیود منتشر شده و انرژی آزاد شده از طریق فیبر نوری، به هندپیس منتقل می شود. اکثر لیزرها در طیف اشعه مادون قرمز قرار دارند و با توجه به بافت هدف، طول موج مناسب را انتشار می دهند.

  

diode laser

  

لیزرهای دیودی بدلیل نزدیکی به طیف مادون قرمز، توسط سلول های رنگدانه مثل هموگلوبین جذب می شوند و با توجه به وجود جریان خون در سراسر بدن، بسیار کاربردی و مفید عمل می کنند. اما بدلیل اینکه ساختار دندان فاقد این رنگدانه هاست، تابش اشعه لیزر هیچ تاثیر منفی و مضری در بافت دندان نخواهد داشت. لیزرهای دیودی، طیف وسیعی از امکانات بالینی را برای کاربر فراهم می کند و برای مواردی مثل پر کردن کانال های استریل اندو، درمان بیماری های پریودنتال و حتی بلیچینگ، بسیار کمک کننده خواهند بود.

  

diode laser

 

کاربردهای لیزرهای دیودی:

- جراحی: بیشترین حوزه کاربردی لیزرها، در روش های جراحی بافت نرم دیده می شود. آنها برخلاف چاقوی جراحی، کمک می کنند بافت بدون خونریزی برداشته شود و علاوه بر این، هیچ جریان الکتریکی به بدن وارد نمی شود. این موضوع به همراه قابلیت های اضافه ای همچون از بین بردن باکتری ها، روش لیزر را نسبت سایر روش های جراحی ارجحیت می دهد.

- تسهیل فرآیند کراون: لیزرهای دیودی در هنگام ایجاد روکش به کاربر اجازه می دهند حاشیه بافت را به طور کامل پوشش داده و در عین حال، به خوبی خونریزی را کنترل نماید. این قابلیت ها، برای افزایش دقت در هنگام عکسبرداری بسیار کمک کننده خواهد بود.

- دسترسی به شکاف های عمیق: تیپ های مختلف فیبرهای نوری لیزرهای دیودی، می توانند به شکاف های عمیق دندانی دسترسی پیدا نموده، بافت های برآمده اضافی را حذف کرده و مناطق آلوده اطراف را پاکسازی کنند.

- ژنژیوکتومی: این لیزرها قادرند در کیس های هایپرتروپیک با اعمال بی حسی، اقدام به تمیز کردن مناطق اطراف براکت های ارتودنسی نمایند.

- درمان زخم ها و جراحات: زخم ها و جراحات عفونی و همچنین زخم های سرد، می توانند به راحتی توسط لیزر درمان شوند و سطح ضایعات و درد را کاهش دهند.

- فرنکتومی: لیزرها به کاربر اجازه می دهند که در عرض یک تا چند دقیقه، یک فرنکتومی موفق داشته باشد، بدون اینکه از روش های  پیچیده و وقت گیر قدیمی خبری باشد.

- فرآیند سفید کردن دندان ها: در برخی از لیزرها، سیستم هایی تعبیه شده که قابلیت ترکیب با ژل های بلیچینگ را دارند و عمل بلیچینگ را با بهره وری و کیفیت بالایی ارائه می دهند.

  

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

 

محصولات فروشگاه


 • نا موجود
  ثبت سفارش

 • بایومتریال TRC تولید شده توسط شرکت همانندساز بافت کیش و معروف یه بایومتریال کیش دارای تنوع بسیار زیادی می باشند و پاسخگوی اکثر شرایط ممکن می باشد.
  2 نظر
  نا موجود
  سفارش محصول

 •    * ضمانت تاریخ مصرف  
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • iLase یکی از محصولات لیزر دیودی شرکت بیولیز است. این محصول آمریکایی به علت کوچکتر بودن نسبت به رقبا، وزن کمتر و قابلیت جابجایی راحت تر، نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. با اینکه توان خروجی آن از برخی اعضای شاخه لیزر دیودی کمتر است اما برای انجام عملیات بر روی بافت نرم هیچ وقت شما را ناامید نمی کند.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • اپیک ۱۰ یک دستگاه ساخته شده در آمریکا با طراحی کوچک زیبا و مدرن است که قابلیت انجام عملیات جراحی بافت نرم، سفید کنندگی و درمان درد را دارد. می توان گفت جای خالی آن در دندانپزشکی ها خیلی احساس نمی شود اما حضور آن، راندمان و بازدهی را به مقدار زیادی افزایش داده و همچنین عملیات برای بیمار و پزشک راحت تر انجام می گیرد.
  1 نظر
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • لیزر اربیوم WaterLase iplus جدیدترین خلاقیت شرکت بیولیز است. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی Er,Cr:YSGG قابلیت کار برروی بافت نرم و سخت را فراهم نموده. ابعاد آن نسبت به دیگر تجهیزات دندانپزشکی عموماً بزرگتر است و از یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با قابلیت دخیره عملیات بهره می برد.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • لیزر اربیوم Pluser محصول شناخته شده شرکت ایتالیایی Dr.Smile است که با استفاده از تکنولوژی Er:YAG علاوه بر قابلیت کار با بافت نرم و سخت، امکان انجام عملیات ترمیم پوست را نیز دارد. همچنین یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با سیستم عامل اندروید و قابلیت اتصال به اینترنت، راحت ترین شرایط کاری را برای کاربر فراهم نموده است.
  2 نظر
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • وایزر یک دستگاه لیزر دیودی با طراحی و ساخت شرکت ایتالیایی Dr.smile است که با حداکثر قدرت ۱۶ وات قابلیت انجام عملیات جراحی بافت نرم، سفید کنندگی و درمان درد را دارد. می توان گفت جای خالی آن در دندانپزشکی ها خیلی احساس نمی شود اما حضور آن، راندمان و بازدهی را به مقدار زیادی افزایش می دهد، همچنین عملیات برای بیمار و پزشک راحت تر طی می شود.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 •    * ضمانت تاریخ مصرف  
  215,000 تومان
  1 نظر
  موجود

 • کمپانی QuickLase یکی از تولیدکنندگان مشهور و شناخته شده در بریتانیا و جهان در حیطه دستگاه های لیزر و بلیچینگ و تنها سازنده دستگاه های لیزر Dual در دنیا (در حال حاضر) می باشد. QuickLase با هدف جلب رضایت دندانپزشکان و بیماران از جدیدترین تکنولوژی های دنیا در دستگاه های مقرون به صرفه خود استفاده کرده و برای همه لبخندی خوش و سفید به ارمغان آورده است....
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 •             کارباماید پروکساید 15% محتویات کیت:8 عدد سرنگ 1.2 میلی لیتری یک عدد خمیردندان سفیدکننده Opalescence  یک عدد محافظ تری یک عدد راهنمای شید یک عدد کیس باکساسانس: نعناع         * ضمانت تاریخ مصرففیلم معرفی و نحوه کار با کیت بلیچینگ خانگی اوپال سنس UltraDent
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •              دارای تائید کیفیت توسط گروه دندانپزشکان دندال     تعداد در جعبه: 50 جفت     قیمت درج شده مربوط به یک جفت می باشد.       * ضمانت تاریخ مصرف    
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •           قابل استفاده برای سه بیمار قابل استفاده به دو صورت با لایت و بدون لایت هیدروژن پراکساید 35%     محتویات کیت: - یک عدد بطری حاوی 10 گرم هیدروژن پراکساید- یک عدد بطری حاوی 5 گرم تغلیظ کننده (Thickener)- یک عدد بطری حاوی 2 گرم محلول خنثی کننده پراکسید- یک عدد اسپاتول- یک عدد پلاک- یک عدد سرنگ 2 گرمی محافظ لثه (مایع رابردم)- 6 عدد اپلیکاتور...
  675,000 تومان
  سه بیمار

 •         12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش پرتو درمان صمیمی          فیلم معرفی و کاربردهای مختلف لیزر دندانپزشکی LightWalker ATS  
  موجود
  ثبت سفارش

 • نا موجود
  ثبت سفارش

این مطلب را به اشتراک بگذارید