همه با هم، برای دندانپزشکی بدون آمالگام!

زمان انتشار : 1397-04-03 08:02:27
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed

همه با هم، برای دندانپزشکی بدون آمالگام!

  

  

  

  

کنوانسیون میناماتا در حال آماده سازی آینده دندانپزشکی بدون آمالگام است!

تصویب های جدی این کنوانسیون مبنی بر منع مصرف جیوه که در آگوست سال 2017 رسماً وارد فاز اجرایی و قانونی شد، اکنون در حال آماده سازی جهانی بدون جیوه است! همانطور که می دانید، این حرکت بزرگ نیازمند پایبندی طرفین معاهده از جمله ایالات متحده آمریکا به تعهدات خود می باشد تا بتوان در آینده ای نزدیک، دنیای دندانپزشکی را به یک مقصد عاری از سموم برساند.

اما، آنچه که میناماتا و سراسر دنیا با ممنوعیت استفاده از آمالگام به دنبال آن هستند، چه چیزی است؟

  

حرفه ای شدن

دندانپزشکان به عنوان بخش کوچکی از اتحاد جهانی "دندانپزشکی بدون جیوه"، می توانند در راستای این حرکت جهانی گام های بزرگ و موثری بردارند، صرف نظر از تخصص و جایگاه و مکانی که قرار دارند. تا اینجای کار رشد و توسعه تکنولوژی هایی همچون مواد پرکننده عاری از جیوه به جذابیت و تسریع این حرکت کمک زیادی نموده ، اما کم کاری های بسیاری از سازمان های دولتی و موسسات بیمه نگرانی هایی را نسبت به تحقق کامل اهداف میناماتا ایجاد کرده است. از اینرو این کنوانسیون با تشویق سازمان های کمک کننده و انتقاد از همه سیاست هایی که مانع از اجرای برنامه های کاربردی است در تلاش برای جایگزینی کامل سایر مواد به جای آمالگام در درمان های ترمیمی می باشد. اهدای چیزی ارزشمند به بیماران، آنچنان که شایسته دریافتش هستند.

  

حق انتخاب مواد ترمیمی بیشتر

نیاز، مادر اختراعات است! این موضوع در دنیای دینامیکی صنعتی مانند دندانپزشکی به وضوح دیده می شود. در حال حاضر، حضور طیف وسیعی از گزینه های جایگزین آمالگام، انقلابی را در این عرصه به وجود آورده است. در حالی که کمیته علمی کمیسیون اروپا بر مخاطرات جدید سلامت انسان ها تأکید دارد، دندانپزشکی بدون جیوه مفهوم جدیدی را در عرصه ترمیم ارائه داده که به دلیل مرتبط بودن با تکنیک هایی با حداقل تهاجم و حداکثر بازدهی در درمان پوسیدگی، اهمیت زیادی پیدا نموده است.

  

ارائه خدماتی که بیماران می خواهند

هیچ دندانپزشکی دلش نمی خواهد بیمار را ناراضی از خود ببیند! باید دانست که استفاده از جیوه، یکی از هزاران اعمالی است که می تواند برای بیمار ایجاد نارضایتی کند. هرچند غیرمستقیم، هرچند در درازمدت.... مطالعات نشان می دهد که این ماده سمی، برای سیستم مغزی و عصبی جنین ها و کودکان بسیار زیانبارتر عمل می کند. آیا بیمار شما خبر دارد باردار است؟! آیا شما خبر دارید که بیمار در دوران شیردهی به سر می برد؟ از آنجا که یک بیمار خوشحال، باز هم در مشکلات بعدی به مطب شما بازمیگردد، رضایت او، رضایت شماست.

  

بهبود محیط کار

سطح بالایی از جیوه مصرف شده در محیط آزاد می شود و تمامی افراد حاضر در آن را اعم از بیمار، دندانپزشک، دستیار و سایر پرسنل و مراجعین را با خطرات سلامتی مواجه می سازد. مطالعه ای نشان داد که از میان 180 نفر مراجعین یک دندانپزشکی، میزان جیوه بدن 120 نفر بالاتر از حد استاندارد بود و این موضوع، اهمیت عدم استفاده از این ماده سمی را بیش از پیش یادآوری می کند.

  

حفاظت از محیط زیست

فعالان حوزه سلامتی، مسوولیتی بیش از سایرین در قبال محیط زیست دارند و سنگینی این بار را بیشتر بر دوش خود حس می کنند. آمالگام های دندانی، حاوی بیش از 50 درصد جیوه هستند و بخش بسیار زیادی از این جیوه وارد محیط زیست شده و منجر به آسیب های بسیار جدی و جبران ناپذیر به طبیعت می شود. کنوانسیون میناماتا از دندانپزشکان خواسته که سردمداران این جنبش باشند و جلوتر از همه، به سوی حذف کامل این ماده زیانبخش گام بردارند.

  

تهیه کننده:واحد تحریریه دندال

  

محصولات فروشگاه


 •      * ضمانت تاریخ مصرف        محصولات 3M از تنها نماینده رسمی این برند در ایران تهیه شده و تفاوت قیمت ارائه شده در دندال با قیمت برخی وارد کنندگان متفرقه و یا قاچاق، به این دلیل است. فيلم کامپوزیت نانوهیبرید یونیورسال Filtek Z250 XT
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •    * ضمانت تاریخ مصرف        محصولات 3M از تنها نماینده رسمی این برند در ایران تهیه شده و تفاوت قیمت ارائه شده در دندال با قیمت برخی وارد کنندگان متفرقه و یا قاچاق، به این دلیل است.
  2 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •    * ضمانت تاریخ مصرف     محصولات 3M از تنها نماینده رسمی این برند در ایران تهیه شده و تفاوت قیمت ارائه شده در دندال با قیمت برخی وارد کنندگان متفرقه و یا قاچاق، به این دلیل است.
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •    * ضمانت تاریخ مصرف       محصولات 3M از تنها نماینده رسمی این برند در ایران تهیه شده و تفاوت قیمت ارائه شده در دندال با قیمت برخی وارد کنندگان متفرقه و یا قاچاق، به این دلیل است.         فیلم آموزشی و نحوه استفاده از کامپوزیت Z350 XT  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •    * ضمانت تاریخ مصرف        محصولات 3M از تنها نماینده رسمی این برند در ایران تهیه شده و تفاوت قیمت ارائه شده در دندال با قیمت برخی وارد کنندگان متفرقه و یا قاچاق، به این دلیل است.  
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •   محتوی بسته: یک عدد سرنگ 4 گرمی * پیشنهاد می شود به همراه این محصول از باندینگ نسل 5 استفاده گردد.      * ضمانت تاریخ مصرف  
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •    تعداد در بسته: 10 عدد    5 سال وارانتی ثبات رنگ دنا پویا و تعویض در صورت زنگ زدگی
  245,250 تومان
  10 عددی

 •         محتویات بسته: - یک عدد سرنگ 3.6 گرم- 20 عدد تیپ- یک عدد محافظ             * ضمانت تاریخ مصرف      
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •   محتوی بسته: یک عدد سرنگ 5 گرمی * پیشنهاد می شود به همراه این محصول از باندینگ نسل 5 استفاده گردد.      * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •           محتوی بسته: یک عدد سرنگ 9.3 گرمی (5 میلی لیتری) شید A2    سمان رزینی Panavia SA Luting Plus، مدل هندمیکس محصول Panavia SA Cement Plus از کمپانی کوراری می باشد. اما از آنجایی که این محصول صرفاً به سفارش ایران تولید و عرضه می شود و به منظور امکان کاهش قیمت نهایی آن در ایران، با نام Panavia SA Luting Plus عرضه می گردد.       * ضمانت تاریخ...
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • محتوی بسته: یک عدد سرنگ 4 گرمی    * ضمانت تاریخ مصرف
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •   محتوی بسته: یک عدد سرنگ 2 گرمی + 6 عدد سر سرنگ    * ضمانت تاریخ مصرف      
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •         بدون سیملامپ: LEDطول موج: 440 الی 480 نانومتر       گارانتی و خدمات پس از فروش نیک نام طب آینده (بازرگانی شجاعی)
  ساخت دانمارک
  ثبت سفارش

 • محتوی بسته: یک عدد سرنگ 2.5 گرمی      * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •        لامپ: LEDطول موج: 420 الی 480 نانومتر
  832,002 تومان
  ساخت چین
  ثبت سفارش

 • شید یونیورسال      * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •        لامپ: LEDطول موج: 460 الی 480 نانومتر     12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش راهیان تجارت تابان
  ساخت تایوان
  درخواست اطلاعات

این مطلب را به اشتراک بگذارید