‌یک دندانپزشک چگونه می‌تواند در بازاری رقابتی کسب و کار خود را رونق بدهد؟

زمان انتشار : 1396-10-18 08:07:03
گروه ها : مطالب آموزشی Rss feed , مقالات و مطالب تخصصی Rss feed

‌یک دندانپزشک چگونه می‌تواند در بازاری رقابتی کسب و کار خود را رونق بدهد؟

   

   

   

   

دکتر «سم دلا‌هانتی»، مالک مرکز دندانپزشکی «کَنیون ریم» واقع در سالت لیک سیتی ایالات یوتا است.  او به‌عنوان یک دندانپزشک توانسته در بازار اشباع  این صنعت بدون وابستگی به شرکت‌های بیمه‌ای به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کند. پس می‌توان گفت اگر دندانپزشکی توانسته بدون دریافت خدمات بیمه‌ای به موفقیت برسد، پزشکانی که با شرکت‌های بیمه‌ای سر‌و‌کار دارند و بیماران بیشتری را از این شرکت‌ها جذب می‌کنند، مطمئناً با رشد و پیشرفت بیشتری مواجه خواهند شد.

در ادامه این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که از دیددکتر «سم دلاهانتی» برای گسترش و پیشبرد کار یک دندانپزشک موثر است.

   

نیاز‌های بیماران را شناسایی کرده و زمانی را به گفت‌و‌گو با آن‌ها اختصاص دهید.

در بحث بازاریابی، کار‌های مختلفی می‌توان انجام داد، اما اگر بخواهیم صادقانه نگاه کنیم، تمام این تلاش‌ها زمانی به نتیجه رسید که ما توجهمان را بیشتر روی تجارب بیماران متمرکز کردیم. در صنعت دندانپزشکی عموماً صحبت‌های زیادی پیرامون ایجاد یک تجربه فراموش نشدنی برای بیماران شده‌است که البته از اهمیت بالایی نیز برخوردار است. به عنوان یک دندانپزشک همیشه باید زمانی را به گفت‌و‌گو با بیماران اختصاص بدهیم. رویکردی را که در برابر بیماران در پیش می‌گیریم بر اساس نیاز‌های آن‌ها است و هیچ‌گاه در صرف وقت و ارائه خدمات با کیفیت به بیماران قصور نمی‌کنیم.

   

توجه به خواسته‌ها و احترام به بیماران را جدی بگیرید.

معمولاً پزشکان کاری را که تصور می‌کنند بیماران از آن‌ها انتظار دارند را انجام می‌دهند، اما بهترین کار این است که پزشک بازخورد‌ها‌ و میزان رضایت‌مندی هر بیمار را در‌نظر گرفته و با ارزیابی آمار به‌دست آمده، خواسته‌های آن‌ها را شناسایی کند.

وقتی که برای اولین‌بار مشغول به‌کار شدم، نظرات و بازخورد‌های بیماران را در رابطه با کیفیت خدمات درمانی مطالعه کردم و از مجموع آن‌ها، رویکردم در مقابل مراجعه‌کنندگان را انتخاب کردم. به مرور زمان با جلب اطمینان بیماران و صحبت با آن‌ها، به آنچه از یک دندانپزشک توقع دارند آگاهی پیدا خواهید کرد.

بیماران مراجعه‌کننده به مطب من اغلب دوست دارند مورد توجه بوده و بدانند که قرار است چه مراحل درمانی را پشت سر بگذارند. اگر به بازخورد‌های مثبت بیماران خودتان یا سایر پزشکان نگاهی بیاندازید، خواهید دید که مراجعه‌کنندگان همیشه از رفتار توام با احترام و توجه تیم پزشکی ابراز رضایت کرده‌اند. بنابراین برقراری ارتباط با بیماران نکته مهمی است که باید جدی گرفت.

مطمئناً یک دندانپزشک در طول روز با مسائل و موضوعات مختلفی درگیر است، اما همیشه باید در لحظه بوده و تمام توجهش را معطوف صحبت‌های بیمارانش بکند. اگر یاد بگیرید که ذهنتان را از موضوعات فرعی منحرف کرده و روی بیمار تمرکز کنید، بی‌شک همه چیز آسان‌تر و با آرامش بیشتری پیش خواهد رفت.

   

از بیماران قدیمی قدردانی کرده و بیماران جدید را تشویق کنید.

رعایت نکاتی که پیش‌تر به آن اشاره شد یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که برای جذب مراجعه‌کنندگان بیشتر استفاده می‌شود. از طرفی، به‌کار‌گیری این شیوه به بالا رفتن اعتبار و ارزش وب‌سایت شما کمک کرده و نظرات مثبت بیماران، تعداد کاربران سایت و درنتیجه مراجعه‌کنندگان را افزایش می‌دهد.

یکی دیگر از شیوه‌هایی که به‌وسیله آن تعداد مراجعه‌کنندگانمان را افزایش می‌دهیم، دادن «کارت لبخند» به بیماران است. اگر بیمار کارت خود را به دوستی هدیه کند و آن فرد با همان کارت به مطب ما مراجعه کند، از طرف ما 50 دلار اعتبار دریافت خواهد کرد. بعد از آن کارتی به نشان تشکر و قدردانی برای بیمار قبلی فرستاده می‌شود.

شناخت بیماران و بها دادن به آن‌ها، تمام چیزی است که به دنبال آن هستیم. اگر به بیماران و صحبت‌هایشان گوش بدهید، آن‌ها کم‌کم متوجه اهمیتی که برایشان قائل هستید می‌شوند و از این بابت از شما قدردانی خواهند کرد.

   

رویکرد خود را نسبت به بیمارانتان مشخص کنید و برای تحقق آن از قدرت خلاقیت خود استفاده کنید.

بیماران جدیدی که از طریق معرفی بیماران قدیمی به ما مراجعه می‌کنند حدود 20 تا 30 نفر در ماه هستند. خیلی از مراکز دندانپزشکی که با شرکت‌های بیمه‌ای همکاری می‌کنند تعداد بیشتری مراجعه‌ کننده دارند، با این حال مفتخریم که به روش خودمان توانسته‌ایم رقم افرادی که برای درمان به کلنیک ما مراجعه می‌کنند را افزایش دهیم.

بنابراین ابتدا باید رویکرد نهایتان را نسبت به بیماران مشخص کرده و با استفاده از قدرت تفکر و منابعی که در اختیار دارید آن را عملی کنید. مسائل جانبی متعددی وجود دارد که ممکن است شما را از هدفتان منحرف کند، اما این شما هستید که باید روی هدفتان متمرکز شده و شیوه‌ای را در پیش بگیرد که خواست واقعی شما است. 

     

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

  

محصولات فروشگاه


 • نا موجود
  ثبت سفارش

 • 1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •   محتوی بسته: یک عدد سرنگ 4 گرمی * پیشنهاد می شود به همراه این محصول از باندینگ نسل 5 استفاده گردد.      * ضمانت تاریخ مصرف  
  515,000 تومان 550,000 تومان
  1 نظر
  تخفیف ویژه
  4 گرمی

 •        محتویات کیت:400 عدد دیسک در 4 رنگبا قطر 5.8 اینچ+ دو عدد ماندرل هر رنگ 100 عدد      
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • خواهشمندیم درخواست خود را با جزئیات کامل نوشته شده در سرنسخه خود به شماره تلگرام و یا واتس اپ 09105365912 ارسال نمائید،‌ در صورت عدم ارسال سفارش شما بطور خودکار لغو خواهد شد.      تعداد در بسته: 50 کارتریج حجم هر کارتریج: 1.7 میلی لیتر  * ضمانت تاریخ مصرف    
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • قابل استفاده برای دو بیمار پراکسید هیدروژن 40% مدل: Intro     اجزا کیت:4 عدد سرنگ اکتیواتور اپالسنس بوست 1.2 میلی لیتری  2 عدد سرنگ سبز 1.2 میلی لیتری OpalDam  2 عدد IsoBlocks 2 عدد راهنمای شید یک عدد وکیوم آداپتور 2 عدد تیپ SST  10 عدد میکروتیپ 20ga 10 عدد میکروتیپ 20ga FX          * ضمانت تاریخ مصرففیلم آموزشی و نحوه کار با ماده...
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •        محتوی بسته: یک عدد سرنگ 2.5 گرمی        * ضمانت تاریخ مصرف       
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •     تعداد در بسته: 50 عدد
  8,300 تومان
  50 عددی

 •       جنس: PEEK      
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •                    طرح پروتیپر تعداد فایل در بسته: 6 عدد  سرعت: حداکثر 400 دور در دقیقهتورک: حداکثر 5.2 نیوتن بر سانتی مترمناسب برای آماده سازی و شکل دهی کانال در درمان اندوقابل استفاده به همراه انواع موتور و آنگل        
  250,000 تومان
  بسته 6 عددی

 •   محتوی بسته: یک عدد سرنگ 5 گرمی * پیشنهاد می شود به همراه این محصول از باندینگ نسل 5 استفاده گردد.      * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •      بسته بندی: یک عدد سرنگ 5 میلی لیتری + 10 عدد میکسینگ تیپ بدون اوژنول حاوی فلوراید        * ضمانت تاریخ مصرف فیلم راهنمای استفاده و کار با سمان رزینی موقت PROVITEMP       
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •       سایزبندی: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 1/6طول: 32 میلی متر        
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • - رنگ های موجود: آبی - زرد - صورتی - سایز: 5.8 - تعداد در بسته: 100 عدد دیسک تک رنگ   
  نا موجود
  ثبت سفارش

این مطلب را به اشتراک بگذارید