چگونه دندانپزشکی دیجیتال دنیای دنچرها را تغییر داده است؟

زمان انتشار : 1397-10-08 11:54:17
گروه ها : نوآوری های دندانپزشکی Rss feed

چگونه دندانپزشکی دیجیتال دنیای دنچرها را تغییر داده است؟

  

  

  

  

لابراتواری ها سالهاست که از مواد مختلفی برای ساخت دنچرها و پروتزهای دندانی استفاده می کنند. اما در هیچ عصری به اندازه عصر حاضر فرآیندهای تولید دیجیتال وارد این عرضه نشده بود. حدود 15 سال است که دنچرهای دیجیتالی وارد لابراتواری های دندانی شده و مزیت های فراوانی را در این زمینه و سایر زمینه های تولیدی فراهم کرده است؛ از جمله:

* تسهیل سرعت ارتباط و همکاری بیشتر میان تکنسین لابراتواری و دندانپزشک

* افزایش دقت طراحی و کاهش خطاهای انسانی

* بهبود زیبایی و اکلوژن در نتایج نهایی دندان های جایگزین شده

* ساده سازی ارنجمنت های دندان و کاهش فرایندهای پرزحمت

* کاهش چشمگیر زمان ساخت دنچرها با حذف نیاز به دوباره سازی مدل ها

* کاهش هزینه ها با ساده سازی روش ها و عدم نیاز به متریال روش های سنتی

و .... 

dentures     

اخیراً مجله Prosthodontic Research با انتشار یک کیس ریپورت، از جزئیات نقش یک اسکنر داخل دهانی در تولید و ساخت دنچرها گزارشی را منتشر نموده است.

  

همه چیز آماده است!

مطابق این گزارش، یکی از اصلی ترین مزایای این اسکنرها و ورود روش های دیجیتال به این پروسه، امکان تهیه فایل اسکن و استفاده از آن در مواردی که دنچر بیمار سالمندی می شکند یا آسیب می بیند می باشد. اینگونه، شما همیشه یک فایل دیجیتال آماده دارید و نیاز به دوباره کاری ها و هزینه های مجدد را بسیار کاهش می دهید.

   

dentures    

امکان دستکاری تنظیمات، با چند کلیک!

مزیت دیگر، عدم نیاز به تنظیمات دستی است. با روند دیجیتال، همه این تنظیمات روی اسکرین و با دقت و اطمینانی چندبرابر انجام می شود و در نهایت، قبل از تولید از تمامی جوانب کاملاً قابل بررسی و مشاهده هستند. با چند کلیک ساده، رنگ ها را تغییر دهید و اندازه ها را دستکاری کنید!

  

dentures   

کنترل جزئیات

وررود دیجیتال به جریان ساخت دنچرها، به تکنسین ها اجازه کنترل بیشتر جزئیاتی مانند ضخامت بیس دنچر را می دهد. این جزئیات در اندازه گیری های دقیق و قابل اطمینان در دسترس هستند و امکان تغییر آنها نیز وجود دارد.

تکنولوژی، سنی بیش از چند دهه ندارد و با وجود پیشرفت های فراوانی که در اختیار علم دندانپزشکی قرار داده، برای بهتر شدن نیازمند حمایت های همه دست اندرکاران است. نه فقط به دلیل مزایای زیادی که گفته شد، بلکه به این دلیل که بیماران خواهان آن هستند!

   

تهیه شده در واحد آموزش دندال

    

محصولات فروشگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید