مطالعات جدید از عوارض سفیدکردن دندان ها می گویند

زمان انتشار : 1398-02-17 22:52:30
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed

مطالعات جدید از عوارض سفیدکردن دندان ها می گویند

 

 

 

  

 سفید کردن دندان ها، دغدغه بسیاری از بیماران دندانپزشکی است. اینکه آیا این روش ها برای دندان ضرری دارد یا خیر. آیا مزایای آن به عوارضش غلبه می کند یا نه. اما در پاسخ به این بیماران چه باید گفت؟ مطالعات جدید حرف های تازه ای در این زمینه دارند. با دندال همراه باشید ...

  

Teeth Whitening   

آیا سفید کردن دندان، ایمن است؟

یکی از تازه ترین پژوهش ها در عرصه دندانپزشکی به نتایج جالبی دست یافته است. این تحقیق در دانشگاه استوکتون نیوجرسی با هدف بررسی میزان آسیبی که کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکسید در فرآیند سفید کردن به دندان ها می رساند انجام گرفت. نتایج نشان داد که این دو ماده شیمیایی، آسیب هایی را به ساختار دندان وارد می کنند. نکته بسیار جالب این بود که برخلاف تصور، این آسیب به لایه دنتین دندان وارد می شود نه لایه انامل!

تا کنون تصور می شد که این مواد به انامل آسیب می زند و حالا پژوهش جدید نشان می دهد که هیچ تأثیری بر انامل اعمال نمی شود. بلکه کلاژن دنتین است که با قرار گرفتن در معرض کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکسید، رفته رفته از بین می رود. چیزی که فعلاً گاسخی برایش بدست نیامده این است که آیا خود دندان می تواند این آسیب را جبران کند و گروتئین از دست رفته را جایگزین نماید یا نه.

  

Teeth Whitening  

توصیه می شود که ....

با این وجود، هنوز برای صدور نظریات قاطعانه، نیاز به پژوهش های بسیار گسترده تری هست و در حال حاضر نمی توان بیماران و مراجعین را از سفید کردن دندان ها منصرف کرد.

نکته مهم، آگاه کردن متقاضیان از همه عوارض احتمالی و قطعی پروسه های سفیدکنندگی است. آنها باید از حساسیت، التهاب و حتی تخریب کلاژن دنتین مطلع باشند و آگاهانه درمورد انتخاب آن تصمیم بگیرند. همچنین استفاده از فلوراید و خمیرهای ACP (کلسیم فسفات آمورف) برای کاهش خطرات احتمالی کمک کننده خواهد بود.

 

تهیه شده توسط واحد آموزش دندال

 

محصولات فروشگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید