معرفی OZ و QDfx دو تکنولوژی جدید برای ضدعفونی کردن آب

زمان انتشار : 1397-03-16 12:14:20
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed , نوآوری های دندانپزشکی Rss feed

معرفی OZ و QDfx دو تکنولوژی جدید برای ضدعفونی کردن آب

  

  

  

  

کنترل عفونت، از مهم ترین جنبه های عملیات دندانپزشکی محسوب می شود وموفقیت درمان های این حوزه، به پروتکل های بهداشتی کارکنان مرکز درمانی بستگی دارد. حتی در بهترین شرایط، یک مطب دندانپزشکی به صورت 100 درصد استریل نبوده و هیچ سطحی را پس از هر بار تمیز کردن، نمی توان عاری از باکتری های سمج دانست! کنترل عفونت با استفاده از روش های شیمیایی، دارای معایبی است. اول اینکه باکتری ها بلافاصله کشته و نابود نمی شوند و این فاصله، فرصت خوبی را برای تکثیر آنها فراهم می کند. دوم اینکه حتی اگر با احتمال 1 درصد همه باکتری ها کشته شوند، رسیدن به این سطح نیازمند تکرار عملیات کنترل عفونت است و دوام زیادی ندارد. ضعف سوم روش های شیمیایی را می توان توانایی محدود آنها در نابودی باکتری های شناور در فضا دانست (صرفاً). آنها قابلیت نابودی بیوفیلم های قطور و قدرتمند مناطقی همچون لوله های آب را ندارند. مناطقی همچون واترلاین یونیت ها، محل بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری های محسوب می شوند و بنابراین، عملیات موثر کنترل عفونت، نیازمند ترکیبی از مواد شیمیایی و سایر پروتکل های پیشنهادی است تا به بهترین وجه، از انتقال بیماری ها ممانعت نمود.

  

Oz

خوشبختانه روشی امن و موثر برای پاکسازی مناطقی همچون واترلاین یونیت ها وجود دارد. گاز اوزون، به عنوان یک روش ضدعفونی کننده غیرشیمیایی شناخته می شود. فرآیندی به نام ozonation، از دهه 1970 برای تصفیه آب بطری ها مورد استفاده قرار گرفت. (تا قبل از آن، عمر مفید آب بطری ها حدود 90 روز بود). این ماده می تواند نسبت به قرص کلر و سایر روش های شیمیایی برای ضدعفونی کردن خطوط آبی دندانپزشکی و مقابله با میکروارگانیسم ها بهتر عمل نماید. اکنون کمپانی Toppen Dental از این گاز برای یکی از محصولات خود استفاده نموده است. Oz یک بطری افشانه ای است که با کمک ژنراتور اوزون، آب را ضدعفونی می کند و قرار است جایگزین پاک کننده های شیشه ای، پاک کننده های سطوح سخت، دئودوریزرها و سایر مواد تمیزکننده شود. این ترکیب به راحتی پاتوژن هایی مانند E. coli، Salmonella و MRSA را از بین می برد. به عنوان دو مزیت بسیار منحصربفرد برای این محصول، می توان به توانایی نابودی باکتری ها در عرض 30 ثانیه و ایمنی بالای آن برای بیماران اشاره کرد.

  

Oz    

QDfx

QDfx محصول دیگر ارائه شده از سوی کمپانی Toppen Dental می باشد که با استفاده از تکنولوژی ضدعفونی کوانتومی، باکتری ها و ویروس های درون آب را از بین می برد. این محصول در مقایسه با روش های شیمیایی که نیازمند زمان 30 تا 90 دقیقه ای برای نابودی باکتری ها هستند، بسیار سریع تر و موثرتر عمل کرده و زمان اتمام عملیات را به حدود 7/24 ثانیه تقلیل می دهد. استفاده همزمان از دستگاه های OZ و QDfx دستاوردهای بسیاری را برای محیط های درمانی، بیماران و محیط زیست به ارمغان می آورد، آنها هیچ چیزی را به آب اضافه نمی کنند، بنابراین حداقل عوارض را برای کاربران ایجاد خواهند کرد.

QDfx

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

  

محصولات فروشگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید