عمومی دندانپزشکی

نکات مهم برای کسب درآمد بیشتر از مطب خود

منتشر شده : - گروها : مجله تخصصی دندانپزشکی

راه هایی مناسب برای برداشت سود بیشتر از مطب

گاهی اوقات، سخت است که فعالیت های دندانپزشکی خود را به عنوان یک تجارت ببینید و نه یک خدمات. احتمالا به خاطر این است که شما به خاطر عشق به پول دندانپزشک نشده اید بلکه شما این شغل را انتخاب کرده اید تا به مردم کمک کنید تا بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشند. این عالی است اما متأسفانه، این نگرش می تواند سازماندهی، پیشرفت و مدیریت مطب های شخصی یا گروهی خود را تحت تاثیر قرار دهد.
در زیر، راه هایی پیشرفت شما مطرح شده است که هر مرحله به منظور ایجاد یک رویکرد واحد برای خدمات مشتری و مدیریت کسب‌وکار عمل می‌کند که باعث می‌شود مطب شما به طور مؤثرتری پیشرفت کند، به مشتریان خود خدمات موفقیت‌آمیزتری ارائه دهد و باعث جذب بیماران جدید  شود.

بیایید شروع کنیم!

بازاریابی خدمات شما

دندانپزشکی یکی از آن دسته شغل ها است که عموم مردم تمایل دارند از قبل تصور منفی در مورد آن داشته باشند. تجربه‌های گذشته و داستان‌های ترسناک می‌توانند مراجعه بیماران را دشوار کند. خوشبختانه، بیشتر مارکتینگ های دندانپزشکی کار بسیار مفید و خوبی برای مبارزه با ترس بیماران انجام می دهند.
برای اینکه مطب خود را در حال رشد نگه دارید، باید به طور مداوم مشتریان جدیدی جذب کنید. آموزش مردم در مورد نیاز به خدمات منظم دندانپزشکی به همان اندازه مهم است که به آنها نشان دهیم این خدمات چقدر می توانند بدون درد باشند.

رسیدگی موجودی کالا

همانطور که دکتر شری دونیگر اشاره می کند، مدیریت موجودی یک مهارت ضروری برای دندانپزشکان است. سفارش و خرید صحیح، تضمین می کند که شما همیشه محصولات مناسب را برای درمان بیماران خود در اختیار دارید و همچنین با خرید بیش از حد نیاز، پول خود را هدر نمی دهید.
برای به حداقل رساندن این خطر، یک سیستم کنترل موجودی برای مطب خود ایجاد کنید و آن سیستم را تا حد امکان بی عیب و نقص کنید. تمام لوازم مطب خود را در یک مکان و تمام لوازم پزشکی اضافی خود را در مکان دیگری نگه دارید. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که وظیفه سفارش بر عهده یک نفر یاشد تا از سفارش بیش از حد لوازم جلوگیری شود.

سازماندهی اتاق های ویزیت

در حالت ایده‌آل، معاینات/جراحی‌ها باید دارای حداقل کابینت باشند و هر چیزی را که نیاز دارید در دسترس شما قرار دهند. استفاده از سینی یا سیستم کاست یا واحدهای متحرک را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که تمام ابزارهای مورد نیاز برای هر روش  را در دسترس دارید.

توجه به جریان نقدی

جین پک، مدیر عامل انجمن ملی صاحبان مشاغل زنان، بیان می کند که بسیاری از مطب های دندانپزشکی، صورتحساب را تنها فرصت خود برای تأثیرگذاری بر جریان نقدی خود می دانند، در صورتی که این تنها فرصت نیست.  دندانپزشکان باید همیشه به دنبال راه‌هایی برای افزایش ورودی موثر خود (از طریق بیماران جدید، تجهیزات کارآمدتر، نرم‌افزار و فناوری بهتر) و به حداقل رساندن خروجی خود (با خرید لوازم مقرون‌به‌صرفه‌تر، اتخاذ شیوه‌های بهتر کنترل موجودی، توجه به معیارهای بازاریابی و غیره )باشند.

صورتحساب خودکار

صدور صورت حساب برای اکثر مطب های دندانپزشکی وقت گیر است، در حالی که باید توسط یک کارمند مدیریت شود. نرم‌افزاری جدید می‌توانند این روند را آسان‌تر کنند و با تجزیه و تحلیل صورت‌حساب، زمان از دست رفته را به حداقل برسانند و اثربخشی کارکنان دفتر خود را به طور تصاعدی افزایش دهند.

ارائه کمک در زمینه تامین مالی


انجمن دندانپزشکی به طور مرتب گزارش می دهد که یکی از دلایل اصلی عدم مراجعه افراد به درمان دندانپزشکی، پول است. درمان و خدمات دندانپزشکی گران است ولی متأسفانه، بسیاری از افرادی که نیاز به انجام درمان دارند، یا بیمه دندانپزشکی ندارند یا بیمه آنها پرداختی کمی دارد.
به دلیل موانع مالی، درآمد خود را از دست ندهید. مشتریان خود در مورد گزینه های پرداختی در دسترس برای آن ها آگاه سازید. از روز اول یک سیاست مالی مشخص داشته باشید و به آن پایبند باشید. آن را سفت و سخت اما منصفانه بسازید که همیشه به راحتی قابل درک باشد. یک فرد خاص را در دفتر خود تعیین کنید تا تمام گزینه های مالی شما را مدیریت کند

جلوگیری از نشت سود از مطب


در اینجا یک سوال بزرگ برای هر دندانپزشکی وجود دارد: از کجا می دانید که مطب شما چقدر سود دارد؟
در سراسر کشور، صاحبان مطب از سودهای نشتی آگاه بوده ولی متاسفانه راه حل مناسبی برای پیشگیری آن ندارند. در اینجا 4 حوزه بزرگی که معمولاً باعث کاهش سود می شود مطرح شده است:

1. مراقبت مجدد(Recare)
2.ثبت نام و برنامه ریزی درمان(Treatment enrollment and scheduling)
3.تجربه بیمار(Patient experience)
4.فرهنگ و رهبری(Culture and leadership)   


اشتراک پست