پنج عادت دندانپزشکان موفق!

زمان انتشار : 1398-02-24 23:20:54
گروه ها : مطالب آموزشی

 

 

 

 

همه می دانیم که دندانپزشک بودن کاری سخت و پر زحمت به حساب می آید. دندانپزشکان مانند همه اقشار فعال در حوزه بالینی و درمانی، روزانه با چالش های زیادی روبرو هستند که باید ضمن عبور از آنها، موارد دیگری همچون شرایط بیماران و مدیریت مطب و بازار پر رقابت و ... را هم در نظر بگیرند.

در اینجا به پنج عادت مهمی که هر دندانپزشک با رعایت آن می تواند به موفقیت های بیشتری در حوزه کاری خود دست یابد اشاره خواهد شد ...

 

1. فرهنگ قدرتمند و البته صحیح می سازند

فرهنگ کاری بازتاب عملکرد شما در قالب عناصری همچون رفتار، محیط، نگرش و رویکرد روزانه است که در واقع تعیین کننده میزان وفاداری بیماران نسبت به شما خواهد بود. فرهنگ حاکم بر مطب شما، نوعی اتیکت برای برند و نامتان محسوب می شود و از ریزترین تا درشت ترین شاخص ها را در بر می گیرد. تجهیزات درمانی، رفتار پرسنل با بیمار، امکانات مطب و ... همه و همه از عناصری هستند که تعیین می کنند یک بیمار، مطب را مکانی عذاب آور و پر تنش ببیند یا یک جای امن و سرشار از حس آرامش!

  

successful-dentists 

2.به دنبال آموختن هستند

شما هیچگاه از بیشتر آموختن ضرر نخواهید کرد. دانستنی ها کم نیستند و فرا گرفتنی ها تمام نمی شوند. همواره این نکته را در نظر داشته باشید که تا می توانید، دانش خود و پرسنل را به روز نگه دارید. در جریان سمینارها و دورهمی های علمی باشید و از هزینه کردن در راستای آموزش هرگز دریغ نکنید. علاوه بر حوزه تخصصی دندانپزشکی، در زمینه هایی مثل اقتصاد و مدیریت هم سرکی بکشید تا به یک دندانپزشک مسلط و مقتدر و مدیر تبدیل شوید!

 

successful-dentists 

3.سریع تصمیم می گیرند، سریع عمل می کنند

دندانپزشکان موفق یاد گرفته اند که حدود 98 درصد  تصمیماتی که برایش وقت و هزینه صرف می کنند، واقعاً اهمیتی ندارند! تصور کنید که این تصمیمات به شکست هم منتهی شود! ضرر اندر ضرر. در حالی که تنها 2 درصد باقیمانده ارزش صرف زمان را دارند و این تصمیمات همان هایی هستند که بسیار حیاتی بوده و در صورت موفقیت، سکوی پرتاب خواهد شد. بنابراین بهتر است تصمیم گیری در امور معمولی را سرعت ببخشید و تصمیم گیری های وقت گیر را به موارد ویژه و خاص اختصاص دهید.

  

successful-dentists 

4.برنامه دارند

اکثر قریب به اتفاق دندانپزشکان، هر روزِ خود را با هدف ارائه خدمت به بیماران صرف می کنند و تلاش دارند تا حد امکان عالی ظاهر شوند. اما برنامه ریزی های بلندمدت و آینده نگرانه کمتر دیده می شود. در آنالیز دندانپزشکان موفق می توان ردپای برنامه ریزی را به وضوح دید. آنها آماده اند که به شما بگویند دقیقاً چه می خواهند و برای بدست آوردنش چه برنامه هایی در سر دارند.

  

successful-dentists 

5.اشتباهات را می پذیرند

همه آدم ها اشتباه می کنند اما فقط دندانپزشکان موفق هستند که اشتباهات خود را می پذیرند! پذیرش خطا خود به تنهایی یک عامل موفقیت است. از کنار اشتباهات خود عبور کنید، درس عبرت ها را یادداشت نمایید (!) و با قدرت بیشتر به سمت جلو بشتابید.فراموش نکنید که مرحله بعد از یک شکستِ خوب، یک پیروزی بزرگ است!

  

successful-dentists 

 

تهیه شده توسط واحد آموزش دندال

 

محصولات مشابه و مرتبط