ایمپلنت Dentaurum

کمپانی دنتاروم آلمان (Dentaurum) فعالیت خود را در صنعت دندانپزشکی در کشور آلمان از سال ۱۸۸۶ با بازگشایی یک لابراتوار دندانپزشکی توسط Arnold Biber آغاز نمود. این کمپانی در سال ۱۹۶۸ با تکیه بر دانش روز، متخصصین خبره و تجربه ای به اندازه نیم قرن در صنعت ایمپلنتولوژی اقدام به سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه شرکت با هدف ورود به بازار ایمپلنتولوژی نمود و اولین ایمپلنت خود را با عنوان بایولوکس به بازار عرضه کرد.

جزئیات بیشتر

جدید

معرفی و بررسی

لطفاً برای ارسال نظر وارد حساب کاربری خود شوید.
آیا از قیمت این محصول رضایت دارید؟ ( فقط با یک کلیک نظر خود را ثبت نمائید. )
خیر

قابلیت مقایسه 5 محصول به طور همزمان

سیستم های موجود در ایران

dandal

سیستم Tiologic ST

Cylindrical conical

tiologic

قطر 3.3 - 3.7 - 4.2 - 4.8 - 5.5

طول 7 - 9 - 11 - 13 - 15dandal

سیستم CITO mini

One piece

cito mini

قطر 1.8 - 2.2 - 2.5

طول 11 - 13dandal

 

برای اطلاعات بیشتر بر روی هریک از عکس های فوق کلیک نمائید.

     

           

       
            

  • سطح Blasted/Etched انحصاری
  • طراحی منحصربفرد رزوه ها
  • پلتفرم سوئیچینگ
  • کانکشن منحصربفرد
  • دریل های Bone collect
 
  • نداشتن استاپر

 

 

 

 

 

                      

     

  
        

** مطالب ذکر شده توسط واحد نقد و بررسی دندال به صورت کاملاً بی طرفانه و با استفاده از مستندات موجود نوشته شده است. **

            

           

تاریخچه

   

dentaurum   

کمپانی آلمانی دنتاروم در سال 1886 فعالیت خود را در صنعت دندانپزشکی و با بازگشایی یک لابراتوار دندانپزشکی توسط Arnold Biber آغاز نمود.

این کمپانی در سال 1968 با بهره گیری از دانش روز و تکیه بر متخصصین خبره و تجربه ای به اندازه نیم قرن در صنعت ایمپلنتولوژی، اقدام به سرمایه گذاری های کلانی در بخش تحقیق و توسعه خود نمود و با ورود موفق به بازار ایمپلنتولوژی، توانست اولین ایمپلنت خود را با عنوان بایولوکس به بازار عرضه کند.

اگرچه امروزه تولید بایولوکس متوقف شده اما در روزگاری، این ایمپلنت یکی از اولین ایمپلنت های تمام سرامیکی بود که تجربه های بسیار خوشایندی را به کاربران اهدا کرد.

در سال 1988 گام بلند بعدی برداشته شد و سیستم ایمپلنتی Tiolox به بازار عرضه گردید و به همین ترتیب، سیستم ایمپلنتی Tiologic در سال 2006 و سیستم ایمپلنتی Tiologic ST در 2013، موفقیت ها و تجربه های دنتاروم در صنعت ایمپلنتولوژی محسوب می شوند.

      

dentaurum

    

امروزه کمپانی دنتاروم مفتخر است با داشتن سرمایه های انسانی دانش محور توانسته در بیش از 130 کشور محصولات خود را که فراتر از 10 هزار عنوان کالا می باشد، ارائه دهد.

     

فیکسچر Tiologic ST

- حداکثر ایمنی

طراحی بدنه (سیلندریکال کونیکال، مشابه ریشه دندان) و رزوه های فیکسچر Tiologic ST در توزیع یکنواخت نیروهای وارده به آن و در نتیجه افزایش ثبات اولیه آن موثر می باشد.

     

- حداکثر زیبایی

میکرو رزوه های دوتایی در قسمت کرستال در سازگاری آن با چگالی استخوان در قسمت کورتیکال و در نتیجه افزایش ثبات اولیه نقش بسزایی دارد.

       

tiologic st  

- هندلینگ آسان

فیکسچرهای Tiologic ST در پنج قطر و طول و قطعات پروتزی آن در سه رنج اسمال، مدیوم و لارج عرضه شده اند بطوری که قطعات اسمال برای فیکسچر 3.3، سایز مدیوم برای فیکسچرهای 3.7 و 4.2 و سایز لارج برای فیسکچرهای 4.8 و 5.5 قابل استفاده می باشند.

همچنین فیکسچرها و دریل های آن باتوجه به قطر خود کالرکد و دریل ها و قطعات پروتزی لیزرمارک شده اند که این امر در سهولت استفاده و اطمینان دندانپزشک در حین عمل جراحی دخیل می باشد.

بسته بندی ایمپلنت دنتاروم شامل فیکسچر به همراه قطعه mount و کاور اسکرو در انتهای آن می باشد. قطعه مانت نقش کمک کننده در خارج نمودن فیکسچر از بسته بندی و جاگذاری آن در حفره را دارد و جالب است که شما می توانید برای جاهایی که دسترسی سخت و محدود است، فیکسچر را بدون قطعه مانت جاگذاری نمائید.

          

dentaurum   

- رزوه های Self-tapping

رزوه های سلف تپ فیکسچر تایولوژیک ST در کاشت آسان و سریع فیکسچر و کاهش مدت زمان لازم برای هیلینگ و در نتیجه افزایش ثبات اولیه نقش چشمگیری دارد.

   

- انعطاف پذیری باتوجه به شرایط ممکن

فیکسچرهای تایولوژیک باتوجه به تنوع قطر، طول و قطعات پروتزی پاسخگوی تمامی کیس ها بوده بطوری که قطر هفت برای در مواردی که تراکم استخوان کورتیکال کم باشد، مناسب می باشد.

   

- سطح منحصر بفرد CBS

دنتاروم موفق به ثبت سطحی مشابه به سطح SLA اما با کمی تفاوت و به نام CBS شده است. در این سطح، سطح فیکسچر توسط ذرات سرامیک و تری فسفات کلسیم سندبلاست و سپس اچ می شوند که این فرآیند در افزایش سطح و استئواینتگریشن مطلوب موثر می باشد.

   

- اپکس روند

ایمنی و عدم آسیب به اپکس در حین کاشت را تضمین می نماید.

    

- کانشکن منحصر بفرد PentStop

طراحی داخلی ایمپلنت تایولوژیک به صورت سیلندری و با کانکشن جدید و پیشرفته پنتا استاپ می باشد. دو آزمایش مهم برروی این ابعاد ایمپلنت صورت گرفته یکی آنالیز FEM و دیگری تست فیزیکی (مواد) به وسیله انستیتو فرانهافر آلمان بر مبنای ISO 14801، این آزمایشات نشان می دهد که بهینه ترین توزیع نیرو در این طراحی اتفاق می افتد.

    

tiologic    

هر قسمت این کانکشن دارای ویژگی های مثبت بوده

1. پلتفرم سوئیچینگ

سرویکال چمفر و میکرورزوه های کرستال و همچنین سطح CBS در کاهش تحلیل استخوان و فشارهای وارده به نقاط بحرانی بالای استخوان کرستال و البته افزایش میزان بافت نرم در اطراف کانکشن نقش دارد. همچنین قابلیت استفاده از قطعات پروتزی یکسان برای قطرهای متفاوت، تضمین کننده ارائه حداکثر زیبایی و دوام طولانی مدت آن می باشد.

2. تماس فیکسچر و اباتمنت در دو ناحیه

در کانکشن PentaStop فیکسچر و اباتمنت در دو ناحیه باهم در تماس بوده که این امر قدرات کنترل نیورهای چرخشی و خمشی را افزایش داده و در پایداری اتصال آنها نقش بسزایی دارد.

3. جانکشن میکرو روند نیز در توزیع فشار وارده و کاهش استرس وارده برروی قطعه و نشست عالی اباتمنت در فیکسچر و در نتیجه افزایش ثبات و زیبایی ایمپلنت موثر می باشد.

        

dentaurum      

- کیت جراحی کامل و کاربردی

کیت جراحی تایولوژیک ظاهر زیبا و کاربرد ساده ای دارد و شما باتوجه با سایز انتخابی خود و کارکد آن می توانید به راحتی پروتکل جراحی را انجام دهید اما نکته حائز اهمیت در این کیت داشتن دریل های کانترسینگ با قابلیت Bone Collect است که علاوه بر توانایی جمع نمودن استخوان، در عدم اورهیت شدن استخوان در حین دریلینگ نیز موثر می باشد.

همچنین حضور سرفیس کاتر در کیت بدست آوردن سطح صاف را تضمین نموده. این اینسترومنت دارای چهار پره با قدرت برش بسیار بالا بوده و قادر به برش قسمت کورتیکال به اندازه قطر نهایی فیکسچر انتخابی می باشد.

        

dentaurum   

و البته دندانپزشک می تواند باتوجه به شرایط بالینی بیمار و طرح درمان موردنظر خود، در صورت نیاز از اکسپندر و تپ دریل استفاده نماید. که این امر تائیدی بر کاربردی بودن این کیت می باشد.

رچت همراه کیت به صورت تورک رچت بوده و شما می توانید تورک موردنظر خود را برروی آن تنظیم نمائید و از آن در حین عمل جراحی برای کاشت فیکسچر، بستن اسکرو، هیلینگ، ایمپرشن و همچنین اباتمنت استفاده نمائید.

        

   

فیکسچر CITO mini

این فیکسچر جز ایمپلنت تک قطعه ای بوده و گزینه ای ایده آل برای بیمارانی که تراکم استخوانی کمی دارند، می باشد.

- امکان کاشت سریع

- پایداری طولانی مدت

- تعداد دریل لازم کم

    

cito mini   

- عدم نیاز به انجام عملیات اضافه از جمله بن گرفتینگ

- رزوه های Self-tapping

- میکرو رزوه ها در قسمت کرستال

- جنجیوال شولدر پولیش شده با قابلیت حفظ بافت نرم اطراف

          

     

تهیه کننده: واحد نقد و بررسی و تحلیل دندال

تاریخ انتشار: 1397/02/11

     

منابع

Botzenhart U, Kunert-Keil C, Heinemann F, Gredes T, Seiler J, Berniczei-Roykó Á, Gedrange T. Osseointegration of short titan implants: A pilot study in pigs. Ann Anat. 2015 May;199:16-22. doi: 10.1016/j.aanat.2014.02.011. Epub 2014 Mar 27
   

Rahimi A, Bourauel C, Jager A, Gedrange T, Heinemann F. Load transfer by fine threading the implant neck--a FEM study. J Physiol Pharmacol. 2009 Dec;60 Suppl 8:107-12
   

Heinemann F, Mundt T, Biffar R, Gedrange T, Goetz W. A 3-year clinical and radiographic study of implants placed simultaneously with maxillary sinus floor augmentations using a new nanocrystalline hydroxyapatite. J Physiol Pharmacol. 2009 Dec;60 Suppl 8:91-7
   

Blaszczyszyn A, Heinemann F, Gedrange T, Kawala B, Gerber H, Dominiak M. Immediate loading of an implant with fine threaded neck-bone resorption and clinical outcome of single tooth restorations in the maxilla. Biomed Tech (Berl). 2012 Jan 9;57(1):3-9. doi: 10.1515/bmt-2011-0037

شرکت Dentaurum
کشور آلمان
سال شروع تولید 1977
سال ورود به ایران 1381
گرید تیتانیوم اباتمنت و فیکسچر S و M گرید 5 | فیکسچر L گرید 4
پوشش سطح فیکسچر CBS
اباتمنت Angled دارد
اباتمنت UCLA دارد
ارتفاع فیکسچر 7 الی 15 میلی متر
نوع ارتباط قطعات PentaStop
استاپر دریل ندارد
محتویات جعبه فیکسچر + کاوراسکرو + قطعه مانت
اباتمنت Cemented دارد
بال اباتمنت دارد
لوکیتور دارد
حداکثر تورک برای کاوراسکرو حداکثر 15 نیوتن بر سانتی متر
حداکثر تورک برای اباتمنت حداکثر 35 نیوتن بر سانتی متر
قبول فیلر دارد
شکل فیکسچر سیلندریکال کونیکال
اباتمنت Multiunit دارد
قطر فیکسچر 1.8 الی 5.5 ميلی متر
تائیدیه ISO | FDA | CE

شما هم نظر خود را بنوسید!

ایمپلنت Dentaurum

ایمپلنت Dentaurum

کمپانی دنتاروم آلمان (Dentaurum) فعالیت خود را در صنعت دندانپزشکی در کشور آلمان از سال ۱۸۸۶ با بازگشایی یک لابراتوار دندانپزشکی توسط Arnold Biber آغاز نمود. این کمپانی در سال ۱۹۶۸ با تکیه بر دانش روز، متخصصین خبره و تجربه ای به اندازه نیم قرن در صنعت ایمپلنتولوژی اقدام به سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه شرکت با هدف ورود به بازار ایمپلنتولوژی نمود و اولین ایمپلنت خود را با عنوان بایولوکس به بازار عرضه کرد.

بدون نیاز به ثبت نام

اگر سوال جدیدی در مورد این محصول دارید می توانید از طریق فرم زیر آنرا مطرح کنید!

*برای اطلاع از پاسخگویی به سوال
ارسال سوال