بهبود دیابت، بدون خون و خونریزی!

زمان انتشار : 1397-01-13 08:00:38
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed , مقالات و مطالب تخصصی Rss feed

بهبود دیابت، بدون خون و خونریزی!

  

  

  

  

بیماری های پریودنتال، به عفونت بافت اطراف دندان گفته می شود که در مراحل آغاز ابتلا لثه ها را درگیر کرده و در سطوح پیشرفته تر می تواند منجر به آسیب سایر بافت ها و عصب های آلوئولار گردد.

در حال حاضر علت ایجاد این بیماری محرز و مشخص است و بر کسی پوشیده نیست که باکتری ها، عامل اصلی آن هستند و ارتباط آن با بیماری هایی از قبیل دیابت به طور علمی پذیرفته و تأئید شده است. اما اخیراً محققان اسپانیایی شواهد بیشتری را برای وجود ارتباط میان این بیماری و دیابت نوع دو بدست آورده اند. در نتایج جدیدترین پژوهش صورت گرفته، نشان داده شده که از میان روش های درمان پریودنتال، روش های غیرجراحی، به کنترل بهتر دیابت نوع دو منجر خواهد شد. مطالعات قبلی انجام شده در این زمینه، به ارتباط احتمالی میان بهداشت ضعیف دهان و دیابت اشاره شده و عدم کنترل دیابت به عنوان یکی از دلایل بیماری های ژنژیویت و پریودنتال شناخته شده است.

در مطالعه جدید با انجام آزمایشاتی روی 90 فرد مبتلا به دیابت، نشان داده شده که ارتباط میان دیابت و بیماری های پریودنتال یک ارتباط دوطرفه است. به گفته دکتر مایکل ویناس، استاد میکروبیولوژی دانشگاه بارسلونا، افراد جای گرفته در گروه درمان این پژوهش، دستورالعمل های بهداشتی دهان و دندان را دریافت نموده و تحت درمان های اسکیلینگ و روت پلنینگ با استفاده از ابزارهای اولتراسوند و کورت گریسی قرار گرفتند. افراد گروه کنترل نیز به همین ترتیب با دریافت دستورالعمل های لازم، تحت جرمگیری سوپرا جینجیوال در دوره زمانی مشابه 6 ماهه قرار گرفتند. در طول این مدت، فاکتورهایی از جمله عمق پاکت ها، شاخص های ژنژیویت و پلاک، تعداد باکتری ها، قند خون در حالت ناشتا (FPG) و سطح هموگلوبین اندازه گیری شد. نتیجه آزمایشات و بررسی ها نشان داد که درمان غیرجراحی پریودنتال، وضعیت گلیسیمی و هموگلوبین گلیکات (HbA1c) را بهبود می بخشد. اهمیت تآکید بر بهداشت دهان و دندان در بیماران مبتلا به دیابت نیز از موضوعات بیان شده در این پژوهش است. نتایج این مقاله در سپتامبر 2017 در مجله Journal of clinical periodontology منتشر شده است.

  

تهیه کننده: واحد تحریریه دندال

   

محصولات فروشگاه


 • بایومتریال بوتیس ساخت آلمان کیفیت فوق العاده ای دارد و دومین بایومتریال پرفروش دنیاست که البته تمام محصولات آن به ایران وارد نمی شود. در یک جمله می توان گفت که کیفیت بالای محصولات بوتیس به دلیل سازگاری بالای آن با بدن انسان و تامین مواد لازم برای استخوان سازی است.
  4 نظر
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • محصولات بایومتریال ITB که با نام دانشگاه تهران معروف هستند توسط بانک فرآورده های پیوندی ایران و با رعایت استاندارد های آمریکا تولید می شوند که همه منشا انسانی دارند.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 •  * ضمانت تاریخ مصرف
  1,020,000 تومان
  موجود

 •      ایرموتور با سرعت کمنوع: دو سوراخآبرسانی: آب از خارج          18 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش دوستکام  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •          * ضمانت تاریخ مصرف     
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • سوزن در دو طول 19 و 26 میلی متر موجود می باشد. قیمت درج شده مربوط به یک عدد نخ بخیه بوده و بسته کامل آن شامل 36 عدد نخ بخیه می باشد.        * ضمانت تاریخ مصرف  
  6 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •              دارای تائید کیفیت توسط گروه دندانپزشکان دندال     تعداد در جعبه: 50 جفت     قیمت درج شده مربوط به یک جفت می باشد.        * ضمانت تاریخ مصرف    
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •     قیمت درج شده مربوط به یک عدد نخ بخیه بوده و بسته کامل آن شامل 24 عدد نخ بخیه می باشد.        * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •                تعداد در جعبه: 50 جفت      قیمت درج شده مربوط به یک جفت می باشد.        * ضمانت تاریخ مصرف    
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •      فیلم معرفی و نحوه کار با فرز سرامیکی Tissue Trimmer   
  740,000 تومان
  2 نظر
  تک عددی

 •       محتویات بسته: - دستگاه جرمگیری- هندپیس- کابل هندپیس- آداپتور هندپیس- سه عدد تیپ جرمگیری: G4 - GG6 - G8- ست فیلتر آب- فوت کنترل- کانکتور آب- یک عدد آچار تیپ با تورک محدود                12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دوستکام
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •     قیمت درج شده مربوط به یک عدد نخ بخیه بوده و بسته کامل آن شامل 24 عدد نخ بخیه می باشد.       * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •     قیمت درج شده مربوط به یک عدد نخ بخیه بوده و بسته کامل آن شامل 24 عدد نخ بخیه می باشد.       * ضمانت تاریخ مصرف  
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •      ایرموتور با سرعت کمنوع: دو سوراخآبرسانی: آب از داخل           18 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش دوستکام     
  نا موجود
  ثبت سفارش

این مطلب را به اشتراک بگذارید