راهنمای خرید لیزر دیودی - این موارد را قبل از خرید لیزر در نظر داشته باشید

زمان انتشار : 1396-08-27 08:00:38
گروه ها : اخبار دندانپزشکی Rss feed , اخبار و تازه های دندانپزشکی Rss feed

راهنمای خرید لیزر دیودی - این موارد را قبل از خرید لیزر در نظر داشته باشید

  

  

  

  

لزوم وجود لیزرهای دیودی، در مطالب قبلی مجله دندال بررسی شد. اکنون اگر پس از مطالعه آن، نیاز به خرید یک لیزر را در مطب خود احساس نموده اید، باید به چند نکته اساسی توجه نمائید تا خریدی بدون دردسر و آسان تر داشته باشید.

- انتخاب کورد و تیپ: مکانیزم لیزر به شکلی است که اشعه نور، از لوله فیبر نوری به سمت تیپ حرکت کرده و سپس با بافت ارتباط برقرار می کند. با هر بار استفاده، تیپ شکسته می شود و نیاز به جایگزینی و آماده سازی برای کیس جدید صورت می گیرد. بعضی از لیزرها، دارای فیبرهای نوری سیمی و بعضی دیگر، کابل های استاتیک به همراه تیپ های قابل تعویض دارند. کابل های استاتیک عملکرد لیزر را تسهیل می بخشد اما در عین حال، هزینه برتر هستند. این نکته را در نظر بگیرید که در بعضی از کیس ها، نیاز به در اختیار داشتن تیپ های متنوع حس می شود. این نیاز بستگی به عملکرد شما دارد.

  

diode laser

  

- توجه به مودهای لیزر (مود مستمر یا پالسی؟): لیزرها، بسته به قیمت و نوعشان، ممکن است به مودهای مختلفی مجهز باشند، اما تنوع آنها الزاماً ضروری نیست، بلکه بستگی مستقیم به نیاز کاربر دارد. حالت مستمر، اجازه می دهد که اشعه بدون وقفه و با شدت یکنواخت به بافت هدف وارد شود. حالت پالس، شدت تابش را در فواصل مختلف تغییر می دهد. این قابلیت می تواند به کاهش تجمع میزان حرارت در بافت هدف کمک کند. اکثر لیزرهای امروزی، مجهز به تنظیماتی تحت عنوان COMFORT""هستند که پالس های قدرتمند را برای راحتی بیمار کنترل می کنند. بعضی از مدل ها، دارای قابلیت "پالس خود تنظیم" هستند. این ویژگی، قدرت متوسطی ارائه می دهد اما با جلوگیری از تخریب بافت، آسایش بیشتر بیمار را تضمین می نماید. در مواقعی مثل استفاده از بیهوشی موضعی، این ویژگی بسیار کاربردی و مفید است و همچنین اثر ضدباکتری هم دارد.

  

diode laser

  

- قدرت خروجی: قدرت لیزرها در مقیاس وات اندازه گرفته می شود. این میزان به طور معمول از 2 تا 7 وات متغیر است. بعضی از مدل های لیزرهای دیودی، قدرتی بیشتر از این بازه هم اعمال می کنند. بدیهی است که لیزرهای قدرتمند تر، برش های عمیق تر و سریع تری ایجاد می کنند اما باید توجه نمود که حرارت و گرمای بالاتری هم به بافت هدف وارد خواهد شد.

  

diode laser

  

- طول موج: لیزرها، طول موج های متفاوتی منتشر می کنند. بیشتر آنها در محدوده 1000-800 نانومتر و طیف مادون قرمز قرار دارند. خوشبختانه مدل های جدید امروزی، در این مورد به خوبی عمل نموده و با طول موج های مناسب، براحتی توسط هموگلوبین خون جذب می شوند.

 

diode laser

  

- قابلیت حمل: این معیار را حتماً در نظر داشته باشید. حمل لیزر  از  اتاقی به اتاق دیگر، ممکن است بارها لازم شود. مدل های جدیدی در بازار وجود دارند که تنها کمی از یک قطعه الکتریکی سنگین تر هستند!

  

diode laser

  

- آپشن های منو: لیزرهای مدرن، بخش کنترل پنل ساده و قابل فهمی دارند. دقت نمائید که پیشرفته و پیچیده بودن تنظیمات دستگاه، لزوماً خوب نیست، بلکه سطح پیچیدگی آن، به نوع عملکرد کاربر بستگی دارد.

- آموزش: به آموزش هایی که همراه با لیزر در اختیار شما قرار می گیرد و یا در سایت تولید کننده موجود است، توجه داشته باشید. مطلع شدن از تمام قابلیت های دستگاه، حتی در صورت عدم نیاز، به شناخت بیشتر و بهتر شما کمک می نماید.

اکنون از خود سوال کنید چه نوع لیزری لازم دارید؟ ویژگی های عمومی و خاص برندهای مختلف را بررسی کنید و توانایی آنها را در برآورده ساختن انتظارات و نیازهای خود بسنجید. 

  

برگردان از گروه دندانپزشکان دندال

  

  

محصولات فروشگاه


 • موجود
  ثبت سفارش

 • 1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • بایومتریال TRC تولید شده توسط شرکت همانندساز بافت کیش و معروف یه بایومتریال کیش دارای تنوع بسیار زیادی می باشند و پاسخگوی اکثر شرایط ممکن می باشد.
  2 نظر
  نا موجود
  سفارش محصول

 •    * ضمانت تاریخ مصرف  
  1 نظر
  فقط آنلاین
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •    * ضمانت تاریخ مصرف  
  1 نظر
  نا موجود
  ثبت سفارش

 • iLase یکی از محصولات لیزر دیودی شرکت بیولیز است. این محصول آمریکایی به علت کوچکتر بودن نسبت به رقبا، وزن کمتر و قابلیت جابجایی راحت تر، نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. با اینکه توان خروجی آن از برخی اعضای شاخه لیزر دیودی کمتر است اما برای انجام عملیات بر روی بافت نرم هیچ وقت شما را ناامید نمی کند.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • اپیک ۱۰ یک دستگاه ساخته شده در آمریکا با طراحی کوچک زیبا و مدرن است که قابلیت انجام عملیات جراحی بافت نرم، سفید کنندگی و درمان درد را دارد. می توان گفت جای خالی آن در دندانپزشکی ها خیلی احساس نمی شود اما حضور آن، راندمان و بازدهی را به مقدار زیادی افزایش داده و همچنین عملیات برای بیمار و پزشک راحت تر انجام می گیرد.
  1 نظر
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 •      سرعت: 0 الی 50000 دور در دقیقهتورک: 5 الی 55 نیوتن بر سانتی مترآنگل همراه: 20:1            12 ماه گارانتی دوستکام (فقط آنگل)         
  موجود
  ثبت سفارش

 • لیزر اربیوم WaterLase iplus جدیدترین خلاقیت شرکت بیولیز است. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی Er,Cr:YSGG قابلیت کار برروی بافت نرم و سخت را فراهم نموده. ابعاد آن نسبت به دیگر تجهیزات دندانپزشکی عموماً بزرگتر است و از یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با قابلیت دخیره عملیات بهره می برد.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • لیزر اربیوم Pluser محصول شناخته شده شرکت ایتالیایی Dr.Smile است که با استفاده از تکنولوژی Er:YAG علاوه بر قابلیت کار با بافت نرم و سخت، امکان انجام عملیات ترمیم پوست را نیز دارد. همچنین یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با سیستم عامل اندروید و قابلیت اتصال به اینترنت، راحت ترین شرایط کاری را برای کاربر فراهم نموده است.
  2 نظر
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 • وایزر یک دستگاه لیزر دیودی با طراحی و ساخت شرکت ایتالیایی Dr.smile است که با حداکثر قدرت ۱۶ وات قابلیت انجام عملیات جراحی بافت نرم، سفید کنندگی و درمان درد را دارد. می توان گفت جای خالی آن در دندانپزشکی ها خیلی احساس نمی شود اما حضور آن، راندمان و بازدهی را به مقدار زیادی افزایش می دهد، همچنین عملیات برای بیمار و پزشک راحت تر طی می شود.
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 •    * ضمانت تاریخ مصرف  
  215,000 تومان
  1 نظر
  موجود

 • کمپانی QuickLase یکی از تولیدکنندگان مشهور و شناخته شده در بریتانیا و جهان در حیطه دستگاه های لیزر و بلیچینگ و تنها سازنده دستگاه های لیزر Dual در دنیا (در حال حاضر) می باشد. QuickLase با هدف جلب رضایت دندانپزشکان و بیماران از جدیدترین تکنولوژی های دنیا در دستگاه های مقرون به صرفه خود استفاده کرده و برای همه لبخندی خوش و سفید به ارمغان آورده است....
  معرفی و بررسی
  درخواست اطلاعات

 •              دارای تائید کیفیت توسط گروه دندانپزشکان دندال     تعداد در جعبه: 50 جفت     قیمت درج شده مربوط به یک جفت می باشد.       * ضمانت تاریخ مصرف    
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •             دارای تائید کیفیت توسط گروه دندانپزشکان دندال     تعداد در جعبه: 50 جفت      قیمت درج شده مربوط به یک جفت می باشد.       * ضمانت تاریخ مصرف    
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •               تعداد در جعبه: 50 جفت      قیمت درج شده مربوط به یک جفت می باشد.       * ضمانت تاریخ مصرف    
  نا موجود
  ثبت سفارش

 •         12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش پرتو درمان صمیمی          فیلم معرفی و کاربردهای مختلف لیزر دندانپزشکی LightWalker ATS  
  موجود
  ثبت سفارش

 • نا موجود
  ثبت سفارش

این مطلب را به اشتراک بگذارید