#_تازه های پزشکی #_تازه های دندانپزشکی

واکسن استنشاقی کووید-۱۹ CanSino در چین تأییدیه استفاده اضطراری را دریافت کرد

منتشر شده : Modified :1401-09-11 - گروها : مجله تخصصی دندانپزشکی

کووید

این دارو که توسط شرکت کان‌‌سینو بایولوژیکز (CanSino Biologics) ساخته شده است، دارای ترکیبات مشابه واکسن تزریقی خود بوده واز یک ویروس بی‌ضرر به نام آدنوویروس به عنوان حامل کد ژنتیکی استفاده شده است که به بدن نحوه مبارزه با کووید را آموزش می دهد.
به گفته شرکت سازنده، این واکسن که Convidecia Air نام دارد، برای افرادی که نمی خواهند واکسن تزریقی استفاده کنند، ترجیح داده می شود و افزود که واکسن جدید می‌تواند پس از فقط یک بار دمیده شدن، مصونیت در برابر کرونا را ایجاد کند.
به گفته دانشمندان، با توجه به نتایج فاز سوم، واکسن جدید می‌تواند ایمنی هومورال، سلولی و مخاطی قوی را برای دستیابی به حفاظت سه‌گانه ایجاد و به طور مؤثر عفونت و انتشار ویروس را مهار کند. و همچنین دُز مورد نیاز این نسخه واکسن استنشاقی، تنها یک‌ پنجم دُز نمونه‌ های تزریقی است و برخلاف برخی از واکسن‌های فعلی می‌ تواند در دمای 2 الی 8 درجه سانتیگراد جابجا و نگهداری شود.
مسئولان دارویی چین، مجوز استفاده از واکسن استنشاقی کونویدسیا ایر را به عنوان دوز تقویت کننده صادر کرد. و شرکت داروسازی «کان‌‌سینو بایولوژیکز» روز یکشنبه 4 سپتامبر از تایید شدن نسخه استنشاقی واکسن تولیدی خود خبر داد. البته زمان عرضه این واکسن به بازار مشخص نیست زیرا هنوز نیاز به اخذ مجوزهای دیگر می باشد. و همچنین چندین شرکت واکسن‌سازی دیگر از جمله آسترازنکا در همکاری با دانشگاه آکسفورد نیز در حال بررسی و تهیه واکسن استنشاقی هستند.
طبق اعلام شرکت داروسازی کن‌سینوبیو، اگر این واکسن توسط سازمان‌های دولتی خریداری و استفاده شود، این تایید تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکت خواهد داشت.


تاریخ انتشار:SEP 4 2022

محصولات مرتبط

پست های مرتبط

اشتراک پست