مهم ترین فاکتورها؛ از سرمایه گذاری تا انتخاب مناسب ترین تجهیزات برای تجهیز مطب دندانپزشکی!

منتشر شده : - گروها : جدیدترین مقالات بین المللی , مطالب آموزشی

Dental clinic

انتخاب مناسب ترین تجهیزات برای مطب دندانپزشکی 

فرقی نمی کند که مطب خود را از صفر تجهیز می کنید و یا فقط در حال بازسازی فضای کاری و تجهیزات خود هستید، انتخاب صحیح تجهیزات و دکوریشن مناسب در افزایش راندمان شما و پیشی گرفتن از دیگر همکارانتان نقش چشمگیری دارد.

در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام انتخاب تجهیزات مناسب برای مطب خود در نظر بگیرید:

- بودجه خرید خود را تعیین کنید

تعیین بودجه در زمان انتخاب تجهیزات برای مطب دندانپزشکی بسیار مهم است. تعداد و کیفیت ابزارها، تعیین کننده میزان بودجه شماست. ولی باید تمامی جوانب را در خرید در نظر بگیرید، از تجهیزات و هزینه های عمومی طراحی داخلی مطب گرفته تا تجهیزات دندانپزشکی و ابزارهای تخصصی که ابزار کار دائم و روزمره شما در طی سالیان بلند مدت است. در نتیجه شما بایستی قبل از خرید تمامی هزینه های فوق را در جدولی بصورت جامع جمع آوری کنید تا مطمئن شوید که میتوانید تمام خرید های لازم را برای مطب دندانپزشکی انجام دهید.

  

 Dental clinic

  

- اولویت های خود را تعیین کنید

هنگام خرید تجهیزات دندانپزشکی، اولویت‌های مختلفی وجود دارد که در انتخاب بهترین تجهیزات به شما کمک می کند. قبل از خرید یک وسیله خاص، این سوالات اصلی را از خود بپرسید.

آیا این تجهیزات برای شما، دستیاران و سایر افرادی که در مطب و کلینیک کار می‌کنند ایمن و راحت است؟

اولویت اول بررسی کارکرد موثر تجهیزات است. این شامل ارگونومی تجهیزات دندانپزشکی مناسب است. ارگونومی دستگاه‌ها و تجهیزات زمانیکه شما تمام طول روز را صرف خم شدن روی بیماران می کنید، بسیار مهم است. مطمئن شوید که صندلی، تابوره و دیگر تجهیزات دارای ارگونومی مناسبی باشند تا بدین وسیله آرامش را برای خود و بیماران به ارمغان بیاورید.

   Dental clinic

  

- آیا این تجهیزات برای بیمار راحت است؟

شما همچنین باید راحتی بیمار خود را در نظر بگیرید. پس وقت بگذارید و روی صندلی دندانپزشکی بنشینید و در تمام حالت‌ها راحتی آن را بسنجید و از دیدگاه بیماران به آن نگاه کنید. در بعضی موارد، بیماران ممکن است زمان زیادی را روی این صندلی سپری کنند و شما باید از راحتی بیمار خود مطمئن باشید. در مورد تجهیزات دیگر مانند خرید رادیوگرافی تک دندان، خرید سنسور Rvg و … همین ملاحظه را داشته باشید.

  

Dental clinic

  

- آیا این دستگاه از قطعات با کیفیت ساخته شده است؟

مطمئناً با خرید تجهیزات ارزانتر می‌توانید بودجه ای را پس انداز کنید. متأسفانه، با خرید تجهیزات ارزان و بی‌کیفیت بعد از مدت کوتاهی با مشکلاتی روبرو می‌شوید. تجهیزات بی کیفیت بعد از مدتی دچار خرابی می‌شوند و در صورتی که قابل تعمیر نباشند و قطعاتشان پیدا نشوند، مجبور خواهید بود تا تجهیزات جدید را جایگزین این دستگاه‌ها کنید.

  

- آیا واقعاً به آنها نیاز دارید؟

امروزه برخی از جدیدترین و بهترین تجهیزات دندانپزشکی موجود در بازار، ویژگی‌های متعددی را ارائه می‌دهند و بسیاری از آنها ویژگی‌هایی هستند که در عمل به آنها واقعاً نیازی ندارید. همین امر در مورد بسیاری از انواع نرم‌افزارهای مدیریت بیمار نیز صدق می کند. وقت بگذارید و آنچه را که واقعاً در تجهیزات دندانپزشکی به آن نیاز دارید را انتخاب و خریداری کنید.

 

- آیا دکوراسیون مطب در تعداد مراجعین تاثیر دارد؟

مطب دندانپزشکی جایی است که هر روز پذیرای بیماران بوده و محیط آن تاثیر مثبتی از لحاظ روانی به بیمار می دهد. بیمار در مطب دندانپزشکی باید احساس راحتی و آرامش کند و این کار بخش مهم آن به دکوراسیون مطب و چیدمان آن بر می گردد. زمانی که پزشکان این نکته را مدنظر داشته باشند باعث می شود که بیمار احساس کند که مطب بسیار تمیز و شیک بوده  باعث می شود که در آینده نیز بیمار اگر نیاز به درمان دوباره داشت به مطب دوباره مراجعه کند.

    

Dental clinic

   

آیا بهتر است تجهیزات نو بخرید یا کارکرده؟

هنگامی که با بودجه محدودی کار می کنید، ممکن است مجبور شوید به فکر خرید تجهیزات کارکرده باشید. گرچه این لزوما چیز بدی نیست، اما شما باید بدانید که درگیر چه چیزهایی هستید. تجهیزات نو دارای ضمانت ساخت، پشتیبانی نماینده تولید کننده و پشتیبانی فروشنده را دارد. تجهیزات کارکرده همیشه این موارد را ندارند و درمورد اینکه چه چیزی برای پول خود دریافت خواهید کرد می تواند مبهم باشد. طول عمر کمتر تجهیزات کارکرده باعث می شود در مدت زمان کمتری نسبت به خرید تجهیزات جدید اقدام کنید.

     

- تجهیزات ضروری و کمکی دندان پزشکی را بشناسید

از مهمترین عوامل در تجهیز مطب، تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز است، در بین این وسایل برخی کاربری ضروری داشته و برخی دیگر بعنوان عامل مکمل در بهبود عملکرد سایر موارد کاربرد دارد.

 

**تجهیزات ضروری دندانپزشکی 

 • یونیت دندانپزشکی
 • تجهیزات CSR(اتوکلاو و دستگاه پک)
 • رادیوگرافی و پاروان صربی
 • آمالگاماتور
 • لایت کیور
 • اینسترومنت (آنگل، توربین، ایرموتور)

  

**تجهیزات کمکی مطب دندانپزشکی

 • روتاری
 • فسفرپلیت و RVG
 • اپکس
 • بلیچینگ
 • گوتاکاتر
 • دوربین و مانیتور
 • ساکشن های مرکزی

     

تحقیقات لازم را انجام دهید

وقت خود را بگذارید و قبل از خرید تجهیزات دندانپزشکی، تحقیق کنید. با دندانپزشکان دیگر و یا مشاورین با تجربه در این زمینه صحبت کنید و توصیه های آنها را جویا شوید. از همکارانتان بپرسید چه چیزی برای آنها مفید است، و یا از چه چیزهایی اجتناب می کنند و چرا.

همچنین می توانید نظرات دیگر افراد در رابطه با تجهیزات مورنظر خود را به صورت آنلاین بررسی کنید. چرا که نقد و بررسی، راه خوبی برای شناختن همه چیز درباره تجربیات سایر دندانپزشکان و کارشناسان فروش است و می توانید با طی مراحل زیر بهترین انتخاب را داشته باشید:

 • امتیازهایی که کاربران به آن محصول داده‌اند را بررسی کنید.
 • نظرات دارای بالاترین امتیاز را بخوانید و بررسی کنید که سایر دندانپزشکان در مورد این محصول چه ویژگی‌هایی را دوست داشته اند.
 • تجهیزات دارای امتیاز کم را نیز بررسی کنید. برند یا محصولی که دارای امتیاز بدی است، لزوماً تجهیزات بدی نیستند. ممکن است که فقط متناسب با نیازهای یک فرد خاص نبوده است.
 • از شبکه های مجازی کمک بگیرید و این برندها را در این فضا بررسی کنید تا نظرات کاربران را در مورد این برند بدانید.

 

Dental clinic

پست های مرتبط

اشتراک پست